Легалізація біткоіна в Україні: економіст вказав на підводні камені

19 листопада 2018, 08:25

Дмитро Дубенський

Держава не захоче втрачати монополію на випуск грошей, вважає експерт

Однієюзпричин,за якимивУкраїнізастопоривсяпроцеслегалізаціїкриптовалют,єте, що незнайдена оптимальнаформуласпівіснуваннявіртуальнихгрошейзгривнею.Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівекономістБорис Кушнірук,коментуючичерговий обвал курсу біткоіна і перспективи отримання легального статусу криптовалют в українському фінсекторі.

Реклама

Засловамиексперта,такожпотрібнорозробитипорядокздійсненнятранзакційнихплатежівза допомогоюцифрових"монет"врамкахвсієїфінансовоїсистемикраїни,ане тількиназамкнутихмайданчиках.

"Я не вірю ні в які валюти, які існують поза державними інституціями. Але в рамках моделі, наприклад, коли у вас є одночасно гаманець в межах картки, є одночасно гаманець з готівкою гривнями, і гаманець, скажімо, – в криптогривні, то таке може бути. І, наприклад, якщо ви зробите витрати, у когось сума з'явиться, а у вас спишуться гроші (криптогривні. – Авт.), то таке допускається. І ви на маленьких сумах зможете вигідно використовувати такий механізм криптовалют в межах існуючої платіжної системи. Такі технології можуть розвиватися, держава їх може впроваджувати, це на певному етапі може навіть здешевити транзакційні витрати. Але замінити криптовалютою гроші, і, щоб хтось, а не держава, почав випускати віртуальні валюти (і не важливо, як вони називаються) все це – очевидно нереально", – пояснив експерт.

У тойжечас,віндодав,щобудь-якавеликатехнологічнаінституціяможе"вмежахсвоєїсистемидляобслуговуваннясвоїхвнутрішніхопераційзапускатикриптовалюту".

"Наприклад,вїїмежахможнабулобпродаватипослуги,заякірозрахунокпроводивсябзакриптовалюту.Втакомувипадкуми неробилибякихосьвитрат,пов'язанихзбанкамиіт.д.Алевсеодно,колипостане питаннязнетто-хтосьженацьомуповиненотриматигроші-товиявиться,щовсецетребабудеперевестивнормальнувалюту,якоюможнарозрахуватисяне лишеврамкахцього майданчика(замкнутоїсистеми.-Авт.)",-поясниввін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У тойжечас,якпідкресливКушнірук,держава, якавтрачаєвласнувалюту,фактичнопозбавляєтьсяпевногорівнясвогодержавногостатусу,"втрачаєможливістьвпливатинаекономічніпроцеси"вкраїні.

"Я уже и не говорю о том, что государство имеет доход, который называется сеньоражем (доход, получаемый от эмиссии денег и присваиваемый эмитентом на праве собственности; сеньораж не следует смешивать с родственным ему понятием "инфляционный налог", – Авт.), связанный с выпуском денег. Поэтому, как только объем инструментов будет претендовать на большую долю, то сразу же государство – и речь идет не только об украинском государстве, а о любом – будет делать шаги, чтобы остановить это. Потому что этот сеньораж будут получать какие-то третьи лица, а не государство в целом", – аргументировал экономист.

Ранішевкоментарісайту"Сегодня"Кушніруктакожпояснював, з чим може бути пов'язаний черговий обвал біткоіна.

Реклама

Нагадаємо, раніше НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюти, на думкуНацбанкуУкраїни,такожне єплатіжнимзасобом.Заразукраїнськірегулятори,включаючиНБУ,розробляютьсистемуконтролюнадринкомкриптовалют.

Ужовтні-2018Міністерствоекономічногорозвиткуіторгівлізаявило,щовУкраїністартуєпроцеслегалізаціївіртуальнихактивівікриптовалюта.відомствоініціює прийняття Концепції державної політики в сфері віртуальних активів, метоюякоїє"створеннязрозумілихумовдляведеннядіяльностівсферівіртуальнихактивівівіртуальнихвалют(криптовалюти)дляїхлегалізації".

Концепціяпропонуєназаконодавчомурівнівизначитиосновні терміни,що стосуються"віртуальноївалюти"("криптовалюта"),"віртуальнихактивів","ICO/ITO","майнінгу","смарт-контракту"і"токена".РеалізуватиКонцепціюплануютьдо2021 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти