"Куплю квартиру за Bitcoin": чи готовий ринок України до криптовалютних угод

29 липня 2018 2:00

Шагінян Тетяна

Можливий обмін з занесенням до держреєстру і ризиками

Ринок нерухомості в Україніоживає – виростають житлові квартали з висоток. Активно розвивається в світі і ринок альтернативних грошей – криптовалюти. І якщо в Японії вже активно укладаються угоди купівлі-продажу, то в Україні вперше офіційно була куплена квартира за електронні гроші восени минулого року. Це була також перша в світі подібна трансатлантична операція: продавець, Марк Гінзбург, живе в Нью-Йорку, а нерухомість продавав в Києві. Квартиру обміняли на криптовалюту Ethereum, використовуючи для угоди смарт-контракт блокчейну Ethereum – системи, що дозволяє працювати з електронними грошима. У віртуальних грошах сума угоди дорівнювала 212,5 ETH (грошова одиниця), що еквівалентно $ 60 тис.

Реклама

Заразподібнихугодвідбуваєтьсявсебільше,імивирішилирозібратися,наскількиреально,аголовне-законносьогоднікупитиквартирузаелектроннігроші.Про ценамрозповівCEOагентстваз продажужитлаКиєваCreators.cityВалентинЄременкоіпредставниккомпанії,якасупроводжувала"електроннуугоду",керівникПрактикисупроводубізнесуАТJuscutumАллаЦімановська.

Чи готовий ринок до криптоугод

Незважаючинате,щодляЯпонії,батьківщиникриптовалюти,подібніугодивжезвичні,нашринокнерухомостіпоки недужеготовийдо подібнихтоварно-грошових відносин.ЗасловамиВалентина

"Ринок досить непогано себе почуває – ціни перестали падати, повільно зростає кредитування первинки (все більше девелоперів подають документи в банки). Але говорити про готовність ринку до таких оборудок непросто. З точки зору технологічної готовності – забудовники готові. Висока конкуренція багатьох підштовхнула до впровадження CRM (система управління спілкування з клієнтами), віртуальних технологій, дронів і "розумних будинків". Разом з тим інвестори, які заробили на ринку криптовалют, робили покупки на ринку нерухомості, часто виходячи перед цим в аналогову валюту. І сьогодні, якщо забудовники на такі угоди погоджуються, то це може бути тільки в двох випадках: заради шуму і реклами або в разі фінансової складності".

Зростанняринкуобумовлюєбажаннязабудовника нестількизаробитибудь-якігроші,втомучисліелектронні,алешвидше заотриматистабільнийзаробіток.Аджевідновленняекономікивпершучергупозначаєтьсянабудівництві.

"Економікапокиграєнарукудевелоперам,-вважаєВалентин,-чимтікористуються.Крімтого,заостаннірокиякістьбудівництваіпроектисталивразикраще.Та йпопитнапервинномуринкусьогодніспостерігаєтьсявсегментібільшдорогогоікомфортного,ане тількиекономжитла".

Томуговоритипро те,щокриптавнашійкраїніприживетьсяякальтернативареальних грошей,покине варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Коли вирішив платити віртуальною "монетою"

Реклама

Якщонавашомурахункувсежзібраласяпристойнасумавіртуальнихгрошейівизнайшлипродавця,готовогоїхприйняти,-вцьомувипадкукраще за всеоформитидоговірбартеру,абоміни.За договором,якийоформляєтьсяунотаріуса,продавецьпередаєнерухомість,апокупецьвобмінпередаєкриптовалюту.

"Длясупроводуугодисторониповиннівибратиюриста,нотаріусатаоцінювача,провестиоцінкунерухомостіікриптовалютивгривнііоплатитивгривнівсіподаткиімита,-кажеАлла.-Уцьомувипадкунотаріусоформитьправовласності".

За результатомугодиінформаціяпро неїбудезанесенадо державногоелектронного реєстру правнанерухомемайно.Відповідно до ЗаконуУкраїни"Про державну реєстраціюречовихправнанерухомемайно"іПостановиКабінетуміністрів№1127від25.12.2015р,розпоряджатисяквартирою,занесеноюдо держреєстру,можнатаксамо,якінерухомістю,купленоюзагривні,тобто продатиїїреальновжезазвичнікупюри.

Підводні камені

Зважитисянатакуугодуможелюдина,яка прекрасноорієнтуєтьсяввіртуальномуіправовому полі.Аджеповиннібутистрогігарантіївиконаннязобов'язаньпопередачікриптовалюти:вона- не "папірці",якіможнаперерахувати.Оскількинаш урядще неухвалив низкузаконівпрокрипту,можутьбутидопущеніпомилки,довестиякінеможливо.Такожпотрібновраховувати змінукурсукриптовалютинамоментпокупки:вінмаємодупадати.Нарешті,банальноможнавтратитиключвідвіртуальногогаманцяізалишитисябезгрошейібезквартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Не гроші, але можуть працювати

Професіоналиторгуютьнабіржі,граютьнакурсібіткоінаівкладаютьвакції.Якщонемаєчасунавіртуальнийсвіт,алевбіткоін-гаманці єсума,покластиїїнадепозит невдасться.

"ВУкраїнікомпанія,якапроводитьфінансовіоперації(вт.ч.виплатувідсотків),повиннаматиліцензію,-пояснюєАлла.-Безліцензіїцяпроцедурапоза законом.Вартоврахувати,щопривиникненніконфліктнихситуаційдовестивсудісвоєправонаотриманнявідсотківіповерненнякриптовалютибудеважко".

Томувітчизнянібанкизцим незв'язуються.
Врезультатікриптуслід непримножувати,авитрачати-правда,вибірково
.

"ВНБУвирішили,щокриптовалютане єгрошима.Алевідсутністьпевногостатусуне забороняєїївикористання.ВУкраїніприйомкриптовалютиздійснюютьінтернет-магазини,юрфірми,хостели,IT-компанії,-пояснюєАлла.-Юридичноприйомкриптиможливийшляхомбартеру,покупкитоварівчерезпосередників,якіобмінюютьїїнагривніікупують товар".

Реклама

Правда,щежодного разу небуло випадку,щобякийсьваріантбув апробованийчерезподатковітасудовісуперечки.Азначить,повернутитовар,купленийзакрипту,навряд чивийде.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти