Високі тарифи стимулюють економію газу в Україні – Кабмін

15 липня 2016, 10:33

Ксенія Капустинська , Рузана Ємельянова

Україна споживає втричі більше енергоносіїв на одиницю ВВП ніж країни Європи

Високі тарифи на газ будуть стимулювати українців зайнятися енергоефективністю. Про це під час Години уряду у Верховній Раді заявила заммістра економрозвитку України Юлія Ковалів.

Реклама

"Коли ціни на газ були низькими, фактичних стимулів до збереження електроенергії, газу, тепла, термомодернізації будинків зовсім не було", – зазначила Ковалів.

"Найбільшим стимулом енергоефективності є ринкові тарифи на газ", – вважає Юлія Ковалів.

За її словами, Україна споживає втричі більше енергоносіїв на одиницю ВВП ніж країни Європи, зокрема Німеччина.

"В результаті наше виробництво, наша економіка не можуть бути конкурентоспроможними в умовах такої енергетичної неефективності нашої економіки. Найбільшим стимулом енергоефективності є ринкові тарифи на газ", – вважає Ковалів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає за необхідне до кінця 2016 року прийняти всю необхідну законодавчу та нормативну базу і з початку 2017 р. запустити Фонд енергоефективності, який дозволив би частину субсидій направляти на енергозбереження для збільшення інвестицій в цей сектор і скорочення субсидій в майбутньому.

  • Згідно з розрахунками Мінрегіону, за перші п'ять років Фонд енергоефективності може отримати 16,5 млрд грн, з яких 5 млрд грн – від донорів.
  • Обсяг бюджетних субсидій населенню на оплату енергоносіїв в 2016 році виріс до 35 мрд грн з 17 млрд грн в 2015 році і близько 5 млрд грн в 2014 році. У зв'язку з виведенням цін енергоносіїв на ринковий рівень в уряді оцінюють можливе зростання їх обсягу до 70 млрд грн в 2017 році.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти