Питання про ОСББ: чи може голова бути волонтером

14 червня 2016, 13:31

Юристи не радять голові ОСББ працювати без зарплати

В Україні скоро буде "комунальна революція". З 1 липня всі ЖЕКи в Україні ліквідують. Замість них будуть створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). "Сегодня.ua" зібрав головні питання українців про те, як зміниться життя з ОСББ, а експерти в сфері ЖКГ відповіли на ці питання.

Реклама

"Чи можна голову ОСББ оформити як волонтера?"

Відповідають експерти бухгалтерського порталу "Аверс":

"Відповідно до закону волонтер – це фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги, яка є благодійною діяльністю.

А ОСББ – це юридична особа, яка створюється власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна, управління, утримання і використання спільного майна.

Реклама

Таким чином, ніякої благодійної діяльності ОСББ не здійснює і до волонтерства зазначена діяльність ніяк не стосується.

Очевидно, в даному питанні малося на увазі здійснення діяльності голови правління ОСББ на громадських засадах, тобто без отримання заробітної плати. Чинне законодавство не передбачає заборони на виконання обов'язків голови правління ОСББ на громадських засадах.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Якщо рішення про здійснення виконання обов'язків головою правління ОСББ на громадських засадах (безкоштовно) буде прийнято загальними зборами, то воно обов'язково повинно бути відображено в статуті ОСББ.

Однак незважаючи на те, що прямої заборони на роботу голови правління ОСББ на громадських засадах чинне законодавство не містить, на нашу думку, в даному випадку це все-таки є трудовими правовідносинами.

Дані про керівника юридичної особи вносяться при реєстрації ОСББ:

  • в форму Заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи, затверджену наказом Мін'юсту від 06.01.2016 р. № 15/5;
  • в форму Реєстраційної заяви платника податків, затвердженої наказом Мінфіну від 24.01.2013 р. № 37;
  • в картку зразків підписів при відкритті поточного рахунку ОСББ в банку та ін.
Реклама

Голова правління ОСББ, будучи керівником і офіційним представником юридичної особи, виконує певну трудову функцію і має повноваження як керівник, передбачені статутом ОСББ (представляє інтереси, керує діяльністю, підписує договори, виробляє розрахункові операції, видає доручення, підписує звітність, приймає на роботу працівників і ін.).

Таким чином, на нашу думку, голова правління – посаду керівника юридичної особи, тобто ця особа повинна перебувати у трудових правовідносинах і отримувати заробітну плату".

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти