В Україні готуються ввести зелені аукціони для нових постачальників екологічних кіловат

16 квітня 2019, 22:23

Вартість зелених кіловат у кілька разів вища від енергії, виробленої традиційними електростанціями

В Україні готуються ввести зелені аукціони для нових постачальників зелених кіловат. За умовами торгів, електроенергію державі зможе продати той, хто запропонує найнижчу ціну.

Реклама

За перші три місяці цього року енергетики ввели в експлуатацію більше потужностей на сонячних і вітрових станціях, ніж за весь минулий рік. Стимул розвиватися і виробляти ще більше – "зелені тарифи". І вартість зелених кіловат у кілька разів вища від енергії, виробленої традиційними електростанціями.

"Зараз ми маємо зелений тариф – це субсидії держави на розвиток зеленої енергетики, а ми переходимо на модель, яка дозволяє знайти дійсно найбільш ефективну ціну за той чи інший вид альтернативної енергетики", – говорить Олександр Репкін, голова наглядової ради ТОВ "Токмак Солар Енерджі ".

Йдеться про зелені аукціони, які планують ввести через рік. Введення аукціонів вже дозволило в кілька разів зменшити вартість екологічних кіловат в інших країнах.

Зокрема, в Італії енергія з відновлюваних джерел стала дешевшою у два з половиною рази. Зелений тариф зараз є у вартості української електроенергії. Зниження ціни зелених кіловат завдяки аукціонам може здешевити українську електроенергію.

"В першу чергу, це конкуренція, оскільки є всі технічні можливості, щоб виробляти чисту електричну енергію, але при цьому є вже всі економічні можливості, щоб зробити цю електричну енергію дешевшою, ніж вона є сьогодні", – говорить Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Проведення аукціонів – це прозоре ціноутворення, яке має зацікавити іноземних інвесторів ще більше грошей вкладати в українську відновлювальну енергетику.

Реклама

Як відомо, законопроект про введення зелених аукціонів у першому читанні парламент прийняв і в даний час документ готують до другого читання.

Завдяки зеленим аукціонам має збільшитися і кількість кіловат, здобутих з поновлюваних джерел. До 2035 року зелена енергетика становитиме чверть усієї виробленої в Україні енергії. Поки цей показник становить близько 2%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти