У Нацкомісії підрахували, як зростуть витрати українців на світло після підняття тарифів

1 березня 2017, 22:37

За словами Вовка, для переважної кількості споживачів зміна щомісячного рахунку за електроенергію становитиме від 9 до 38 гривень

Для переважної кількості споживачів зміна щомісячного рахунку за електроенергію становитиме від 9 до 38 гривень.

Реклама

Зростання витрат населення на оплату електроенергії через підвищення тарифів, яке відбулося з 1 березня 2017 року, становитиме від 9 до 38 гривень, залежно від щомісячного рівня споживання.

Про це під час брифінгу, який був присвячений причинам і наслідкам зростання тарифів на електроенергію для населення, заявив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк.

"Для переважної кількості споживачів зміна щомісячного рахунку за електроенергію становитиме від 9 до 38 гривень", – сказав він.

Також він пояснив, що для 15% населення, яке використовує до 50 кВт-год (при тарифі 90 копійок/кВт-год) щомісячні видатки зростуть на 9 гривень, для 40% побутових споживачів, які використовують від 50 до 100 кВт-год на місяць (при тарифі також 90 копійок/кВт-год) – витрати зростуть на 18 гривень, а для домогосподарств, які споживають понад 100 кВт-год на місяць (їх 60%) – збільшення щомісячного рахунку складе 38 гривень.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Як повідомляв УНІАН, у лютому 2015 року НКРЕКП затвердила дворічний графік підвищення тарифів на електроенергію для населення, що передбачає поетапне зростання до рівня 90 копійок/кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць і 1,68 гривні/кВт-год при споживанні понад 100 кВт-год на місяць. Це підвищення проводилося з метою ліквідації перехресного субсидування, при якому промислові споживачі платили більше від населення і, таким чином, покривали частину вартості електроенергії для населення.

З 1 вересня 2016 року НКРЕКП підвищила тариф на електроенергію для населення до 71,4 копійки за кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, до 1,29 гривні/кВт-год (від 100 до 600 кВт-год), а при споживанні понад 600 кВт-год – до 1,638 гривні/кВт-год.

З 1 березня тарифи на електричну енергію для населення зросли до 0,9 гривні/кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць та до 1,68 гривні/кВт-год при споживанні понад 100 кВт-год.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти