В Мінсоцполітики розповіли про оновлену програму субсидій: чого чекати українцям

30 липня 2017, 07:39

Олександр Литвин

Субсидіями користується половина українських сімей, розповіли у відомстві

Кабінет міністрів поновив програму субсидій: нові правила вже діють, однак повноцінно зміни українці відчують в жовтні, коли стартує черговий опалювальний сезон. Число субсидіантів влітку скорочується, а восени сімей, які отримують "знижку на комуналку", стає значно більше. В цьому році виявилося, що грошей на субсидії не вистачає. На програму додатково виділили додатково більше 14 мільярдів гривень, крім того, ще близько 8 мільярдів заберуть у домогосподарств. Сайт "Сегодня" з'ясував, як зміниться програма субсидій.

Що змінили

"Врахованоновийперіод,заякийвраховуютьсядоходи.Користуватисядоходами,якілюдина отримувалапівторароки тому,сьогодні,не зовсімсправедливо",-розповівнасвоємубрифінгудиректордепартаментудержавномусоціальноїдопомогиМіністерствасоціальноїполітикиВіталійМузиченко.

Наданиймоментукраїнцямперераховуютьсубсидії,яківонибудутьотримуватидожовтня цьогороку.Прицьомувраховуютьдоходизквітня минулогорокупо березеньцьогороку.На початкуцьогорокумінімальназарплатазрославдварази,сім'їздвомамінімалкувліткудоведетьсяплатитизакомуналку небільше375гривень.Якщоцихкоштіввистачитьнаоплатусоціальнихнормативівкомунальнийпослуг невопалювальнийсезон,субсидіятакій сім'їне призначена.

"Учтен новый период, за который учитываются доходы. Пользоваться доходами, которые человек получал полтора года назад, сегодня, не совсем справедливо", – рассказал на своем брифинге директор департаменту государственном социальной помощи Министерства социальной политики Виталий Музыченко.

Ранішесубсидіянараховуваласявиходячиздоходівзапопереднійкалендарнийрік,заразже-подоходахзаминулічотири квартали.Цедозволитьприрозрахункусубсидіїнанаступнийопалювальнийсезонвраховуватизростаннямінімальноїзарплати.

Реклама

Крімтого,підударомопинилисяборжники.Якщоотримувавсубсидіюінакопичивборгякмінімумзадвароки,знижкуне продовжують.ЯкприпускаютьвМіністерствісоціальноїполітики,такерішеннябудестимулюватиукраїнцівпогашатизаборгованість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покарають боржників за коммналку

Ще один важливий момент – перегляд нормативів.Їх на наступний опалювальний сезон скоротять. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п'ять кубів блакитного палива. Припустимо, сім'я в будинку площею 70 квадратних метрів минулої зими могла спалювати 385 кубів. У жовтні цього року на таку ж площу виділять вже 350 кубів, якщо витрачати стільки ж – за 35 кубів доведеться платити без субсидії. На даний момент такий обсяг газу коштує 240 гривень. Переглянули і норматив на центральне опалення – з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр. Родини, які витрачали рівно за нормативом, доведеться або економити, або частину суми оплачувати без субсидії.

Скільки доведеться заплатити за комуналку з субсидією
Скільки людей у вашій родині:
Який загальний дохід на вашу сім`ю (грн):
Як ви опалюєте будинок:
Є центральне опалення
Опалюю газом
Яка площа вашої оселі (m2):
Скільки можу заплатити за комуналку*:
* Якщо зазначеної суми достатньо для оплати комунальних послуг без субсидії, "знижка" не надається
Що покриває субсидія:

Калькулятор показує приблизний розрахунок. Остаточне рішення про призначення субсидії приймає місцевий орган соцзахисту, де також можуть розрахувати точну суму субсидії.

Реклама

Щеодне важливе нововведення-впровадженамонетизація.Правда,тількичастково.Державазабере вукраїнцівбільшу частинуневикористаноїсубсидії.Підмонетизаціюпотрапилитількитісубсидіанти,якіопалювалибудинкиза допомогоюгазуабоелектроенергії.Так,грошимаповернутьвартість100кубівгазу(приблизно680гривень)або150кВт*год електроенергії,якщоїхвитрачаютьнаопалення(174гривні).

Скільки грошей держава витратить на субсидії

УМіністерствіфінансівпідрахували,щовцьомуроціна субсидії потрібно витратити приблизно75 мільярдівгривень.Авиділиливсього47 мільярдів.Держава накопичиламільярдиборгівзасубсидіїпередпостачальникамипослуг.Парламентвжесхвалив виправленнявбюджеткраїни.Насубсидіїдодатково"дали"більше14 мільярдів.Крімтого,8 мільярдівповернулидержаві(невикористанасумасубсидії).

Однаккардинальноситуаціюцене змінить.Кожнадругаукраїнськародинаотримуєсубсидії,ідлябюджетуцестаєзанадтоважкою ношею.ЗасловамиСергія Марченка,політикампотрібнобутиготовим"прийматинепопулярні рішення".

subsidiya_01_01_01

Фото: архів

Реклама

Деякі експерти впевнені, що і 75 мільярдів гривень не вистачить на субсидії до кінця року. Екс-глава НКРЕКУ, віце-президент "Укртеплокомуненерго" Сергій Дунайло впевнений, що додаткові 10-15 мільярдів гривень відтермінують вирішення проблеми до жовтня. "В Асоціацію входять 90 компаній. У нас немає жодного підприємства, яке б повністю отримало пільги і субсидії за відпущене тепло. Я не знаю, про що зараз думають в Кабміні, зараз кожна несплачена копійка веде до того, що "Нафтогаз" буде нараховувати пені та штрафні санкції. Підприємства зараз працюють на сплату штрафних санкцій. Підприємства майже всі отримують нулі", – розповідає Сергій Дунайло.

Діючасистемапередбачає,щосубсидіїфінансуютьзарахунокподатків"Нафтогазу".ЗасловамидиректорадепартаментуподатковогоплануванняірегуляторноїполітикиНАК"НафтогазУкраїни"ЮріяКолобушкіна,вцьомуроціпідприємствозаплатить74 мільярдигривеньподатків,однакнасубсидіївдержбюджетіпередбачиливсього47 мільярдів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти