У Мінрегіоні пояснили, як зробити перерахунок у платіжках за тепло

22 січня 2020, 16:47

Постанова уряду дозволяє істотно знизити плату за тепло в платіжках українців

/ Фото: Pixabay

У Мінрегіоні пояснили, як проводити перерахунок за центральне опалення для населення, яким скористалися у 124 українських містах.

Реклама

"Послуги з централізованого опалення для населення здійснюються за фактичними обсягами спожитої теплової енергії, розрахованої за показаннями лічильників з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів обслуговування", – повідомили в міністерстві.

Станом на 20 січня 2020 року в Україні 80,8% житлових будинків були оснащені вузлами комерційного обліку теплової енергії.

Лідерами за кількістю оснащених житлових будинків вузлами комерційного обліку теплової енергії є Черкаська (98%), Миколаївська (98%), Харківська (94,8%), Хмельницька (93,5%) і Вінницька (93,0%) області. Найменші показники в Кіровоградській (45,2%), Луганській (41,1%), Тернопільській (18,9%) областей.

Оскільки температура зовнішнього повітря в грудні була нижчою, ніж в листопаді, обсяг спожитого тепла в цьому місяці збільшується. Наприклад, середня температура повітря в листопаді 2019 року в Києві становила +4,5 °C, у Львові +6,4 °C, а в грудні 2019 року було +2,7 °C і + 2,4 °C відповідно.

Реклама

Основною складовою тарифу на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення є вартість природного газу.

У грудні 2019 року ціна природного газу становила 4276,70 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ). При цьому в тарифах на послуги з теплопостачання більшості підприємств ТКЕ ціна природного газу врахована в розмірі 6235,51 грн за тис. куб. м (без ПДВ). Тобто різниця в ціні досягала 1958,810 грн, або 31,4%.

Тому постановою Кабміну від 24 грудня 2019 року (№ 1082) підприємствам теплокомуненерго надано можливість зменшувати розмір плати за теплову енергію та комунальні послуги в разі, якщо ціна природного газу, придбаного у відповідному місяці опалювального сезону, виявилася нижчою за ціну природного газу, врахованого в структурі тарифів.

Спираючись на цю урядову постанову, вже 143 підприємства ТКЕ прийняли рішення про зменшення розміру плати за послуги з централізованого опалення для населення.

Відсоток зменшення розміру плати за вказані послуги залежить виключно від вартості природного газу, врахованого в структурі діючих тарифів на послуги теплопостачання, і від питомої ваги цієї складової в структурі собівартості послуги.

Реклама

"Чим більша вартість газу в структурі тарифу і чим більша його питома вага, тим більший відсоток перерахунку для споживача. І навпаки, чим менша вартість газу і його питома вага в структурі тарифу (наприклад, при використанні підприємством для виробництва теплової енергії інших видів палива: вугілля, дров, пелет, електричної енергії і т.д.), тим менший відсоток повернення коштів споживачеві", – розповіли в Мінрегіоні.

Там уточнили, що соціальна допомога для споживача послуг з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води (пільги та субсидії) поки залишається незмінною (не буде зменшуватися розмір пільг і субсидій у зв'язку з проведенням перерахунку).

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

У Мінрегіоні навели приклад перерахунку для споживача послуги, що проживає в Києві в квартирі площею 48,8 кв. м.

У листопаді 2019 року обсяг споживання тепла квартирою згідно з показаннями будинкового приладу обліку склав 0,5846 Гкал (при температурі 4,5 °C), а в грудні 2019 року – 0,789 Гкал (при температурі 2,7 °C).

Тариф на послугу з централізованого опалення залишається незмінним – 1654,41 грн/Гкал.

Реклама

Відповідно, нарахування за послугу склало:

  • у листопаді 2019 967,17 гривень (0,5846 Гкал х 1654,41 грн/Гкал)
  • у грудні 2019 1305,33 гривень (0,789 Гкал х 1654,41 грн/Гкал)

Згідно з постановою Кабміну №1082 споживач у грудні 2019 року одержав суму перерахунку в розмірі 287,17 грн.

Тобто замість 1305,33 грн споживач заплатив 1018,16 (менше на 287,17 грн).

Інформація про зроблений перерахунок вказана в платіжці окремо.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що з 2020 року українці, які використовують природний газ для побутових потреб (приготування їжі, підігрів води та опалення будинків), будуть платити за нього по-новому: Із загальної суми в рахунках окремо виділять абонплату.

Економісти підтримують введення абонплати, але називають її першим кроком для запровадження в Україні реальної конкуренції між постачальниками газу. Другим етапом має стати анбандлінг (розукрупнення) облгазів, а не тільки анбандлінг "Нафтогазу", про нову модель якого зараз багато говорять.

Анбандлінг в нафтогазовій сфері – це передача в "різні руки" розвідки, видобутку, транспортування і розподілу енергоносіїв для полегшення контролю над природними монополіями, а в перспективі – створення конкуренції в кожній області.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти