Уже в грудні ціни на опалення знизяться – Гончарук

24 грудня 2019, 21:45

Глава уряду заявив в ексклюзивному інтерв'ю новин "Сьогодні", що економія для людей може бути дуже відчутною

Гість студії новин "Сьогодні" прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що вже в грудні громадяни України відчують здешевлення газу. Причому, за словами прем'єра, ті, хто користується індивідуальним опаленням, тобто – купує газ, вже бачать серйозний прогрес.

"Вони вже виграють від того, що ціна стала значно меншою. Приблизно 65% населення, які користуються індивідуальним опаленням, вони вже цю вигоду отримали, вони вже відчули це", – заявив прем'єр-міністр.

Реклама

За словами Олексія Гончарука, незабаром здешевлення комунальних послуг відчують ті, кому тепло надходить в будинок з підприємств.

"Ще близько 35% нашого населення споживають комунальні послуги. Вони платять, власне, за комунальну послугу, а в цій складовій, в цьому тарифі вартість газу становить понад 75%. А це означає, що якщо ціна на газ зменшилася, то й ціни в платіжках за тепло також повинні зменшитися. Це нормальна ринкова логіка. Ну, тому що якщо товар коштує дешевше, його потрібно і продавати дешевше", – заявив прем'єр.

У той же час Олексій Гончарук зазначив, що в Україні існує досить складне законодавство, що регулює порядок встановлення тарифів.

"Там є довга регуляторна процедура, нібито за цією процедурою вже навесні тільки нам потрібно було б повертатися до перегляду тарифів. Але команда президента, ми в уряді, в парламенті, працювали над тим, щоб вже у грудні люди відчули це зниження", – заявив Олексій Гончарук.

За словами глави уряду, сьогодні на засіданні Кабміну прийнято рішення, яким органам місцевого самоврядування дано право встановлювати на місцях знижки для споживачів.

"Фактично, зменшити платіжку для людей вже в грудні на приблизно 20-25%, залежно від міста", – зазначив прем'єр-міністр України.

У тарифах цього року, за словами Олексія Гончарука, була закладена висока торішня ціна на газ.

"За дорученням президента ми подивилися, які є варіанти, і ось сьогоднішнє рішення, яке сьогодні було представлено президентом. Президент зібрав мерів найбільших міст, зібрав усіх губернаторів для того, щоб розповісти їм про те, що така можливість наразі створена. І зараз в кожному місті може бути прийнято окреме рішення про те, щоб цю знижку людям надати. Тобто все, що можна було зробити на центральному рівні, це зроблено", – заявив глава уряду.

Реклама

Олексій Гончарук зазначив, що економія для людей може бути дуже відчутною.

"Уже в грудні, за нашими розрахунками, в окремих випадках, в окремих містах 300-400 грн людина може заощадити в своїй платіжці, тобто – отримати рахунок менше, а це дуже серйозна економія. Про січень-лютий ми поговоримо окремо, тому що там є питання, яке залежить від транзиту, від підписання контракту на транзит російського газу в ЄС через територію України. Тому це трохи окрема розмова, але вже про грудень ми можемо говорити як про доконаний факт, ціна на газ гарантовано (стане) меншою. Ще 35% людей мають це відчути через знижку в своїх платіжках", – заявив глава уряду.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що центральна влада буде робити все від неї залежне, щоб місцева влада реалізовували можливість робити знижки в платіжках.

Раніше стало відомо, що українці зможуть відмовитися від гарантованої урядом ціни на газ до 30 грудня. Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу України", який продовжив термін прийому заявок на відмову від страхової ціни. Раніше передбачалося, що відмовитися можна буде до сьогоднішнього дня, 24 грудня.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення страхової ціни на газ для населення на рівні 6,96 тис. грн за 1 тис. куб. м (без тарифу на транспортування). Як заявляв глава уряду Олексій Гончарук, в результаті страхова ціна на газ у платіжках буде позначена на рівні 8 грн за 1 куб. м протягом всього опалювального періоду. Кінцевий тариф на газ відрізняється залежно від регіону через різну вартість транспортування палива і різні націнки газзбутів.

Згідно з планом Кабміну, це дозволить запобігти можливому тарифному стрибку навіть в разі припинення транзиту російського газу через Україну з 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" підраховував, що за відсутності транзиту з 1 січня 2020 року ціна на природний газ може досягти 10 751 грн за тисячу кубометрів без урахування ПДВ і тарифів на транспортування і розподіл.

Реклама

Втім, Україна і Росія вже підписали протокол про намір укласти новий контракт на транзит газу. Очікується, що це відбудеться до 29 грудня.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти