У кого в Україні забрали субсидію і хто ризикує залишитися без "знижки"

20 серпня 2017, 08:06

Олександр Литвин

"Знижка" не призначена українцям, які отримували субсидію, але при цьому накопичили борги за комуналку

КількістьсубсидіантіввУкраїнібудескорочуватися,прогнозуютьчиновники.Доходиукраїнцівростуть,арізке зростаннятарифіввжепозаду.Вцьомуроцібез"знижки"залишилисім'ї,якінакопичилиборгизакомунальніпослугиякмінімумзадвамісяці.Крімтого,посилилисявимогидо одержувачів"знижки".Сайт"Сегодня"з'ясував,скількиукраїнцівзалишилисябездопомогивіддержавиічи вистачитьубюджетігрошейнавсіх.

Чому і як скоротилася кількість субсидіантів

Реклама

Вцьомуроцізасубсидіямизвернулисяпонад шістьмільйонівсімей,йдетьсявданихДержстату.Більшістьзнихотримувализнижкуів 2016-му,їхзаявипролонгувалиавтоматичнопіслязакінченняопалювальногосезону.Щевминуломуроціголовноюпричиноюдлявідмовивсубсидіїбулавеликапокупка(насумувід50 тисяч).Уцьомужроці,післязмінипрограмисубсидій,одназнайпоширенішихпричиндлявідмови-боргизакомуналку.

ЯкзаявиливКМДА,всьоговстолиці280 тисячсімейзсубсидіямиіу35%знихєборги."Знижку"їмне продовжуватимутьдотихпір,покивонине погасятьабонереструктуризуютьзаборгованість. Як раніше писав сайт "Сегодня", всередньомупокраїнісубсидіювцьомуроцівтратили5%сімей,встолиціцечисловкілька разіввище.

Чиновники прогнозують: кількість одержувачів субсидії в Україні буде скорочуватися. По-перше, період різкого зростання тарифів на комуналку вже позаду, по-друге – доходи українців зростають, пояснює директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. У минулому році в відомстві заявили: 40% офіційно працевлаштованих отримують мінімальні зарплати. І всі вони мали права звернутися за "комунальною знижкою". За цей час мінімалка виросла в два рази. Субсидію на наступний опалювальний сезон рахуватимуть вже з урахуванням збільшення доходів. Пропорційно зростанню зарплат скоротиться розмір "знижки".

390761_01

Фото: архів

Реклама

Наприклад,сім'яздвохосібідитиноюздвомамінімальнимизарплатамизакомуналкузсубсидієюмоглаплатити158гривень.Вцьомуроціцяжсім'яздвомамінімалкуповиннаплатитизакомунальніпослуги небільше630гривень-решту компенсуєдержава.Фактично,розмірсубсидіїскоротивсявдекількаразів,арозміробов'язковогоплатежу-навпаки.

Якщовлітку630гривеньвистачаєнаоплатукомуналки,тосубсидіютакасім'ябудеотримуватитількипісляпочаткуопалювальногосезону.Доцьогодоведетьсяплатитисамостійно.Правда,вартовраховувати,доходизаякий періодвраховуютьприрозрахункузнижки.Якщосубсидіяпризначаєтьсядоквітня,враховуєтьсясереднійдохідсім'їзапопереднідев'ятьмісяців,аякщопізніше-середнійдохідзаминулі 12місяців.

До слова,сайт"Сегодня"розробивкалькуляторсубсидії,якийдопоможевизначитиприблизнийрозмірсубсидіїнаопалювальнийсезон.

Скільки доведеться заплатити за комуналку з субсидією
Скільки людей у вашій родині:
Який загальний дохід на вашу сім`ю (грн):
Як ви опалюєте будинок:
Є центральне опалення
Опалюю газом
Яка площа вашої оселі (m2):
Скільки можу заплатити за комуналку*:
* Якщо зазначеної суми достатньо для оплати комунальних послуг без субсидії, "знижка" не надається
Що покриває субсидія:

Калькулятор показує приблизний розрахунок. Остаточне рішення про призначення субсидії приймає місцевий орган соцзахисту, де також можуть розрахувати точну суму субсидії.

Як змінили програму субсидій, і чи вистачить грошей

Головненововведеннявпрограмісубсидійвцьомуроці-використанусубсидіюдоведетьсяповернутитим,хто"забув"вказативдеклараціїдодатковийдохідабоприховуєреальнийрозмірзарплати.Доцьогопомилкивдеклараціяхукраїнцямпрощали.

Вартовідзначити,щоприрозрахункусубсидіїнакожногоофіційногобезробітногорозраховуєтьсядохідврозмірі3248гривень.Цебільше,ніжмінімальназарплата.ЯкзаявляютьвКабміні,такерішенняприйнялидля"вирівнюваннясоціальноїсправедливості":ті,хтоплатятьподаткидержаві,повинніотримуватидопомогубільшеніжті,хтоприховуєсвоїдоходи.

Реклама

"Неофіційнідоходиотримуєвеличезна кількістьукраїнськихдомогосподарств.НесплачуючинічоговДержавнийбюджеткраїни,недобросовіснігромадянихочутьотриматидопомогувіддержавинаоплатужитлово-комунальнихпослуг-субсидію-вмаксимальномурозмірі.Ітакадопомогадонедавньогочасуїм надавалася.Ценесправедливоповідношеннюдо тих людей,якіпрацюютьофіційно,чесносплачуючидержавіподатки",-заявиливКабміні.

"Неофициальные доходы получает огромное количество украинских домохозяйств. Не платя ничего в Государственный бюджет страны, недобросовестные граждане хотят получить помощь от государства на оплату жилищно-коммунальных услуг – субсидию – в максимальном размере. И такая помощь до недавнего времени им оказывалась. Это несправедливо по отношению к тем людям, которые работают официально, честно платя государству налоги", – заявили в Кабмине.

1228307_1_01

Фото: архів

Правда,якщокомісіяпримісцевомуорганісоцзахистувизначить,щолюдина непрацюєза"поважних причин",наприклад,наринкупрацінемаєвідповідних вакансій,прирозрахункусубсидіїможутьвраховуватидохіднабезробітноговрозміріодногопрожитковогомінімуму-1624гривні.

Нагадаємо, що на початку цього року виявилося, що закладених в бюджеті 47 мільярдів гривень на субсидії не вистачає. Уряду довелося вносити правки до бюджету, на "знижки" додатково виділили 14,1 мільярдів гривень. Також у субсидіантів списали невикористані, але нараховані субсидії. У тих, хто користується центральним опаленням, списали все. Якщо ж субсидіант користується газовим опаленням, вартість 100 кубів блакитного палива (на даний момент близько 690 гривень) залишили на рахунку. Ці гроші обіцяють "монетизувати" – перевести на банківську карту в якості заохочення за економію. Якщо сім'я використовує для опалення електроенергію, їм повернуть суму, еквівалентну 150 кВт * год електроенергії. За діючими тарифами це всього 174 гривні. В опалювальний сезон, як каже прем'єр-міністр Володимир Гройсман, проблем з виплатою субсидій не буде.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти