Розширення програми субсидій: чи знайде Кабмін гроші на виконання вимоги Порошенка

12 листопада 2018, 14:24

Дмитро Дубенський

Деякі експерти не виключають коригування показників держбюджету-2019 перед другим читанням

Доручення президента України Петра Порошенка Кабінету міністрів розширити фінансування програми субсидій черезпідвищеннятарифунагазвУкраїніможебутипов'язанозтим,щосумив55 млрдгрн,якабулазакладенавпроектіскарбницінанаступнийрікпередпершимчитаннямупарламенті,може невистачитидляохопленнявсіх, хто потребуєдержавної допомоги.Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівекспертЕкономічноїдискусійногоклубуОлег Пендзин.

"Насправді 55 млрд грн може не вистачити, і як наслідок ми бачимо доручення президента уряду, щоб були збільшені витрати на житлово-комунальні послуги ... Коли велася підготовка проекту держбюджету-2018 в минулому році, між першим і другим читаннями скарбниця збільшилася на 10%, і таким чином зросла видаткова частина. Тобто ми повинні розуміти, що у Кабміну є досить багато способів спробувати трохи "накачати" бюджет, зокрема, його дохідну частину. Власне, чого сюди і приїхала моніторингова місія МВФ, щоб дивитися, наскільки прибуткова частина, яка закладається в проекті бюджету на 2019 рік, відповідає факту. В уряді завжди є можливість якісь параметри збільшити, якісь речі зменшити залежно від необхідності виділення тих чи інших засобів для важливих соціальних статей. Тому не думаю, що якихось додаткових 20 млрд грн Кабмін не знайде (для субсидій, – Авт.)", – сказав він.  

Реклама

У тойжечас,якзазначивсайту"Сегодня"економістАндрій Новак,припідготовціпроектудержбюджету-2019до другого читанняпотрібнодочекатисяреакціїКабмінунавимогуПорошенказбільшитифінансуваннясубсидій,щобробититічи іншівисновкиабопрогнози.

"Це ми побачимо, коли буде показаний проект бюджету, підготовлений до другого читання: чи поміняють в ньому правила нарахування субсидій, або не зміняться, а також чи будуть змінені суми, які будуть призначені для субсидіантів, чи залишать ці 55 млрд грн, або обсяг коштів буде відкоректований. Це ми всі вже побачимо, коли проект бюджету буде поданий до другого читання", – сказав експерт, нагадавши при цьому, що нинішньої проектної суми мало для субсидіантів, а згідно з держбюджетом-2018, на програму надання субсидій був передбачений 71 млрд грн.

Якповідомлялося,ПрезидентУкраїниПетроПорошенкозажадаввідурядурозширитифінансуванняпрограмисубсидійчерезпідвищеннятарифунагазвУкраїні.ПрицьомуПорошенкопогрожує непописатизаконпродержавний бюджетна2019рік,якщовдокументі небудевиконаноцю вимогу.

Раніше після оголошення про зростання тарифу на газ уряд вже розширив програму субсидійщобповністюзабезпечитидопомогоютих,хтоїї потребує.Вцілому,за підрахункамиКабміну,сім мільйонівукраїнськихсімейотримаютьсубсидіїнагаз.

Детальніше про розширення програми читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі: "Порядок отримання субсидій спростили: що потрібно знати".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти