"Стан електричних мереж в Україні катастрофічний" – голова правління Чернігівобленерго

25 квітня 2018, 13:44

2017 року перерви в електропостачанні споживачів досягали 728 хвилин

Щоб модернізувати мережі й уникнути відключення населення від електроенергії, необхідно якнайшвидше впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання). Таку думку висловив голова правління компанії ПАТ "Чернігівобленерго" Володимир Ткач під час круглого столу Європейської Бізнес Асоціації "RAB-регулювання як передумова для залучення інвестицій в енергетику України".

"Ми сьогодні ведемо дискусію (про RAB-регулювання), і це дуже правильно. Я наведу приклад з життя, що відбувається в мережах наших компаній по всій Україні. Коли цими вихідними в області пройшла буря, було багато відключень, всі вихідні наші електромонтери працювали. Але ще п'ять років тому не добу, а десять діб були люди без світла. Це було, але не всі про це пам'ятають. Тому що середня лінія передач 10 кВ повинна бути за нормативами 15-25 км, а у нас до 60 км є лінії, які ми експлуатуємо, і сьогодні ми над цим працюємо. Це як приклад, потрібен нам RAB-тариф чи ні", – зазначив Володимир Ткач.

Реклама

Нагадаємо, за статистичними даними Міненерговугілля, показники надійності та якості електропостачання з кожним роком критично падають. 2017 року перерви в електропостачанні споживачів досягали 728 хвилин, тоді як в Європі ця цифра становить 104 хвилини на рік на одного споживача.

10 січня 2018 року було опубліковано постанову НКРЕКУ щодо впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання). Експерти галузі вважають, що впровадження стимулюючого тарифоутворення сприятиме притоку інвестицій в галузь і вплине на модернізацію електромереж, рівень зносу яких в Україні становить понад 70%.

Зазначимо, навіть зі стимулюючим тарифоутворенням тарифи на електроенергію в Україні залишаться найнижчими для всіх країн Європи.


Стимулююче регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3,5 або 8 років). Цей метод направлений на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій (електроенергія, теплова енергія тощо), і стимулювання ефективності витрат розподільних компаній (постачальників).

Реклама

В середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшли більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський Союз в 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановленні тарифів для монополій, і на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія та низка інших держав.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти