РНБО доручила Кабміну перевірити обґрунтованість встановлених тарифів ЖКГ

16 лютого 2017, 23:38

Крім того, уряду доручено розробити і забезпечити реалізацію програми будівництва нових енергоблоків

Рада національної безпеки і оборони доручила Кабміну разом з НКРЕКП невідкладно вивчити об'єктивність, економічну і соціальну обґрунтованість встановлених тарифів на енергоносії, електроенергію і житлово-комунальні послуги. Відповідне рішення РНБО затверджено указом президента №37/2017 та розміщено на його сайті.

Реклама

Згідно з документом, Кабмін зобов'язаний разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, невідкладно опрацювати можливі заходи щодо вдосконалення механізмів державного регулювання діяльності в цій сфері природних монополій та управління суб'єктами господарювання, корпоративні права яких належать державі, а також проінформувати населення про результати цієї роботи.

Крім того, уряду доручено розробити і забезпечити реалізацію програми будівництва нових енергоблоків та реконструкції існуючих енергоблоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, на яких використовується вугілля антрацитної групи, для забезпечення застосування ними вугілля газової групи вітчизняного видобутку.

Нагадаємо, в квітні 2016 року НКРЕКП затвердила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля. За інформацією голови НКРЕКП Дмитра Вовка, гранична ціна на вугілля буде формуватися на основі ціни (індекс API2), яка формується в результаті торгів на біржі в Роттердамі (Нідерланди), разом з вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (так звана формула "Роттердам плюс транспорт").

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

12 липня голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив , що незважаючи на введення формули ціноутворення "Роттердам плюс", вартість українського вугілля залишилася практично колишньою.

Реклама

13 липня міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що Міністерство енергетики має намір закладати в основу ціни вугілля для вітчизняних споживачів середню вартість палива на біржі в Польщі, а не в Роттердамі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти