Із січня за доставлення газу надсилатимуть окрему платіжку

26 грудня 2019, 16:45

Вартість послуг доставлення газу розраховують індивідуально для кожного клієнта

З січня 2020 року нарахування за доставлення газу оформлять окремої платіжкою. Про це нагадала компанія-оператор 20 операторів газорозподільних мереж (облгазів).

Реклама

"За доставку газу буде окрема платіжка. Газ – окремо, доставка – окремо! Тому із січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один – за газ, другий – за послугу по його доставці. Поділ платіжок відбудеться для споживачів усієї країни", – йдеться в повідомленні.

У керівній компанії зазначили, що, відповідно до проведеного Київським міжнародним інститутом соціології опитуванням споживачів, більшість позитивно ставиться до роздільної системі нарахування оплати за газ. У компанії пояснюють, що вартість послуг доставлення газу буде розрахована індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання.

"За основу береться обсяг споживання газу протягом "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року", – сказано в повідомленні.

Для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу на рік, або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставлення не перевищуватиме 16 грн. Повідомляють, що, за приблизними підрахунками, найбільші суми в платіжках будуть в Миколаєві (15,4 грн), Чернівцях (14,8 грн) та Івано-Франківську (14,1 грн). А платіжки з найменшими сумами отримають жителі Харкова (4,2 грн), Кривого Рогу (4,9 грн) і Дніпра (7,8 грн). Споживачі можуть платити за доставлення одним платежем за квартал, півроку або навіть рік. Так вони зменшать свої витрати на комісії за проведення платежів. У компанії вважають, що це актуально для споживачів з газовою плитою або плитою і колонкою: якщо підсумувати їхні щомісячні платежі за доставлення газу, то це становить від 100 до 200 грн на рік.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні
Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав, що з 2020 року українці, які використовують природний газ для побутових потреб (приготування їжі, підігрів води та опалення будинків), будуть платити за нього по-новому: із загальної суми в рахунках окремо виділять абонплату.

Економісти підтримують введення абонплати, але називають її першим кроком для запровадження в Україні реальної конкуренції між постачальниками газу. Другим етапом має стати анбандлінг (розукрупнення) облгазів, а не тільки анбандлінг "Нафтогазу", про нову модель якого зараз багато говорять.

Нагадаємо: анбандлінг у нафтогазовій сфері – це передача в "різні руки" розвідки, видобутку, транспортування і розподілу енергоносіїв для полегшення контролю над природними монополіями, а в перспективі – створення конкуренції в кожній галузі.

Член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що нова схема плати за газ прозоріша, ніж нинішня, бо показує, за що платить споживач: товар (газ) – окремо, послуги з його доставлення – окремо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти