RAB-регулювання дасть українцям якісне електропостачання – радник міністра енергетики

31 січня 2018, 21:57

Споживачі отримають різноманіття і послуг, і постачальників

У перші роки впровадження RAB-регулювання споживачі насамперед виграють підвищення надійності електропостачання, зазначив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех в інтерв'ю телеканалу NewsOne.

Реклама

В першу чергу зменшиться кількість і тривалість перерв у постачанні електричної енергії, оскільки, за словами експерта, "разом із стимулюючим тарифоутворенням повинні почати працювати механізми контролю так званих показників аварійності".

Також споживачі отримають "різноманіття послуг, і постачальників, і участь в регулюванні, можливості купувати нічні години, використовувати опалення електричне".

Крім того, зазначив Сергій Чех, через 5-7 років регуляторного періоду "тарифи електричної енергії не будуть рости з причин додаткових витрат обленерго", які повинні перейти на рефінансування.

Радник міністра енергетики переконаний, що в результаті впровадження стимулюючого тарифоутворення Україна також зробить перший крок в напрямку "розумних мереж". Зараз Міністерство енергетики та вугільної промисловості, за словами Сергія Чеха, вже проводить роботу з підготовки концепції "розумних мереж": "Ми хочемо забезпечити розвиток мереж таким чином, щоб вони були гнучкими, надійними і зручними для користувачів".

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти
Реклама

На сьогодні, за його інформацією, за деякими групами основного обладнання знос мереж перевищує 60%. Витрати, необхідні для подолання цього зносу, оцінюються ним як 5-7 млрд грн на 5-8-річний цикл. Джерелами отримання цих коштів експерт назвав тарифи, економію самих витрат і рефінансування.

НКРЕКП підготувала нормативну базу для переведення енергокомпаній на RAB-регулювання в липні 2017 року. У січні 2018 року в постанові опублікували, що відкриває можливість для переходу обленерго на цю систему.

Стимулююче регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3,5 або 8 років). Цей метод направлений на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій (електроенергія, теплова енергія і т.д.), і стимулювання ефективності витрат розподільних компаній (постачальників).

У середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшли більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський Союз в 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановленні тарифів для монополій, і на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія та низка інших держав.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти