Чи доведеться українцям платити за комуналку сусідів: нові правила від Кабміну

3 вересня 2017, 07:54

Олександр Литвин

До того моменту, поки не вступив в силу закон "Про комерційний облік комунальних послуг", платіжки будуть розраховувати за затвердженою минулого тижня методикою

У минулому році рекордна в Києві платіжка за опалення досягла більше 10 тисяч гривень. Як виявилося, в будинку на вул. Княжий Затон частина квартир встановили квартирні теплолічильники, інші платили за показаннями загальнобудинкового лічильника. 17 квартир показники своїх лічильників не повідомили, і платити за тепло не стали. Використане ними тепло перерозподілили між сусідами без квартирних лічильників. В результаті суми в платіжках виросли до рекордних позначок. Минулого тижня Кабінет міністрів прийняв постанову, яка визначить, як рахуватимуть суми в платіжках в подібних ситуаціях.

Сайт "Сегодня" з'ясував, на кого і як вплине нова постанова уряду
.

Рахувати будуть по-новому

Реклама

"Дисциплінованимспоживачамне доведеться "платитизасусіда",-прокоментуваврішенняКабмінувіце-прем'єрГеннадійЗубко.Так,якщоквартиравідмовляєтьсянадаватипоказникиквартирноголічильниканагарячу,холоднуводуаботепло,платитидоведетьсяза нормативом.Авмістах,дебільшістьбудинківвстановилитепловілічильники-за усередненимпоказникомспоживаннявмісті.

Прицьомудіючізаразнормативи,впевненакоординаторжитловихпрограм"Опори"ТетянаБойко-завищені.Насправдіукраїнцівсередньомувитрачаютьменше,ніжпередбаченонормою.

Якщовбагатоповерхівцікоштує,наприклад,будинковий лічильникнатепло,йогопоказникиділятьміжусімаквартирамивиходячизплощіжитла.Якщожучастиніквартирєвласнілічильникинатепло,вонимаютьправоплатититількизате,щонамотавїхлічильник+заобігрівзагальноїплощі(під'їзду).

Однаквзаконііснувалалазівка.Квартиризіндивідуальнимилічильникамине подавалипоказникиіне платили,алебудинковий лічильниквсеодновраховуваввикористанінимиГкал.Томуплатитизанесумліннихсусідівдоводилосявласникамквартир,яківстановилилічильники.Цього рокуситуацію,заявляютьвуряді,вдалосявиправити.

Реклама

1269115

Фото: архів

Теперякщовиявиться,щовквартирізірванапломбаналічильникуабожвласниквідмовляєтьсяподавати показники,платитидоведетьсяза середнімспоживанням.До слова,"Київенерго"щевминуломуроцізвернулисядо Кабінетуміністрівзпроханнямврегулюватиметодикурозрахункусуму платіжкахдлятих,хтовідмовляєтьсяподаватипоказникиквартирноголічильника.

"Минавелипорядоквсистемірозрахунківдлятихвипадків,колибагатоповерховийбудинокмаєвузолоблікутепла,авсамомубудинкувсеабочастинуквартиробладнаніквартирнимилічильниками.УминуломуроцівмістіКиєвівиникалиситуації,коливласникзквартирнимлічильникомне надававпоказникипостачальникупослугЖКГ,томуйогоплатіжрозподілявсянавсіх іншихмешканців будинку.Миврегулювалице питання",-пояснивГеннадійЗубко.

Паралельнозцимуряд прийняврішеннявчерговийразскоротитинормативи.Такерішеннядозволитьменшевитрачатинасубсидії.Знижкипокриваютькомунальніпослугитількивмежахсоціальнихнорм,зарештупотрібноплатитисамостійноіповнувартість.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому
Як зміняться норми в жовтні цього року:

На опалення:

  • З5.5до5кубівгазунаквадратнийметр
  • З65до51кВт*год електроенергії(якщоелектричнеопалення)
  • З0,0548до0,0431Гкалтепла(якщоцентральне опалення,стосуєтьсятількипільговоїкатегоріїнаселення)
Реклама

На газ:

Якщоєтількигазоваплита:
  • З 4.4 до 3,3 кубів газу на людину
Якщоєгазоваплита,інемаєгарячоїводи
  • З 7,1 до 5,4 кубометрів на людину
Якщоєігазоваплитаігазовийводонагрівач
  • З 14 до 10,5 кубометра на людину

Новий закон про лічильники: міністерство повинно розробити ще одну методику

Кількатижнів томупрезидентпідписавзакон"Про комерційний обліккомунальнихпослуг".Наданиймомент"центральнийорганвлади"-профільнеміністерство-розробляєметодику,якрозраховуватиплатіжкиіхтобудеплатитизавтратикомунальнихпослугвбудинках.Дотогомоменту,покиметодикуне створили, рахуватибудутьза нормативомспоживання.

1237442_02

Фото: архів

Відповідно до закону"Про комерційний облік..,",у всіхбагатоповерхівкахповиннівстановитибудинковілічильникинагарячу,холоднуводуіопалення.Якщовиявиться,щопоказникибудинковоголічильникавідрізняютьсявідсумивсіхпоказників квартирнихлічильників,"втрачені"кубометриабогігакалоріїрозділятьміжвсімаквартирами.Якщо,наприклад,будинковий лічильникнамотав500кубівхолодноїводи,алевкожній квартирієсвійприладоблікутаїхпоказникивсумінабраливсього480кубометрів,за"зайві"20кубівдоведетьсяплатитивсімквартирам.

ЯквідзначаютьвКМДА,якщовчастиніквартирнемаєлічильників,самевониоплатятьрізницюміжпоказникамибудинковоготапоквартирнихлічильників.Однак,остаточнуметодикувсеще нерозробили.

Реклама

"Мищепівроку томуговорили,щоспоживачівпотрібноконтролювати.Люди,івзаконітакнаписано,повиннідаватидоступдо лічильників.Тодіцевикликаловеликийажіотаж.Всібулипроти.Якщосамілюдипротитого,щобвиконавціпослугзаходилиізвіряли,перевіряли,щовивсеправильноробите,тоякіможутьбутищепропозиції,яким чиномконтролювати?",-розповідаєрадникзаступника головиКМДАЮліяГрамотна.

Нагадаємо,ранішесайт"Сегодня"писавпро те, як життя українців змінять нові комунальні закони. 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти