Чи доведеться українцям восени платити за опалення більше

16 серпня 2017, 05:34

Олександр Литвин

Експерти в сфері енергетики впевнені, що підстави для зростання тарифу на блакитне паливо, а значить, і на опалення – є

У травні нормативи споживання тепла скоротили. Для газового опалення – з 5,5 до 5 кубів на квадратний метр, а для центрального – з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалювальної площі. А враховуючи, що субсидія покриває соціальну норму, пропорційно скоротиться і знижка на опалення. Наприклад, якщо минулої зими на опалення будинку площею 70 квадратів субсидія покривала 385 кубів газу, після скорочення нормативів на цей же будинок дадуть всього 350 кубів. Якщо споживати за "старим нормативом", за зайві 35 кубів доведеться платити без субсидії. За чинного тарифу на блакитне паливо такий обсяг обійдеться в 238 гривень.

Реклама

Ціни на газ  в Україні встановлює Кабінет міністрів, а вартість опалення, яка залежить від цін на блакитне паливо, затверджує Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг. Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, вартість блакитного палива може коливатися залежно від рівня інфляції, проте підстав для різких стрибків, впевнений прем'єр, наразі немає. "Ціни (на газ. – Ред.) залишатимуться в природних коливаннях ціни відповідно до інфляційних процесів в тому числі. Тому якихось різких змін в ціноутворенні не відбудеться. А стосовно цін на послуги ЖКГ, вони формуються на місцях або незалежною комісією з регулювання ринку комунальних послуг (НКРЕКП. – Ред.)", – заявив глава уряду.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

Водночас експерти в сфері енергетики впевнені, що підстави для зростання тарифу на блакитне паливо, а значить, і на опалення – є. Так, Кабінет міністрів "прив'язав" тариф на газ до вартості імпортного палива. Коли формувався тариф 6,8 гривні за 1 куб. м, газ для України коштував 185 доларів, а в бюджеті на цей рік передбачено: газ коштуватиме вже 246 доларів. Згідно з постановою Кабміну №90 від 21 лютого, тариф на блакитне паливо повинні переглядати першого квітня та першого жовтня кожного року. При перегляді враховуватимуть середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя). Якщо виявиться, що тариф, сформований за імпортним паритету, вище чинного не менше ніж на 10%, ціни повинні переглянути. Детальніше про те, чому можуть підвищити тарифи, можна прочитати тут.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти