"Підводні камені" установки бойлерів замість гарячого водопостачання

18 червня 2017, 05:40

Олександр Литвин

Заміна старої алюмінієвої проводки в однокімнатній квартирі обійдеться як мінімум в 15 тисяч гривень

Влітку, коли в багатьох містах відключають гаряче водопостачання, розповідає менеджер з комунікацій ДТЕК ЕСКО Антон Ковалишин, українці починають масово встановлювати водонагрівачі. Крім того, в деяких великих містах, наприклад, в Одесі, місцева влада прийняла рішення найближчим часом повністю відмовитися від гарячого водопостачання. Городянам доведеться задуматися про установку бойлерів.

Разом зі зростанням енергоспоживання збільшується і навантаження на внутрішньобудинкові мережі, розповідає Антон Ковалишин. У багатьох багатоповерхівках електропроводку вже давно пора міняти. Так, алюмінієва електропроводка може служити близько 30 років, а мідна – близько 50 років. Нерідко знос або несправна електропроводка навіть в нових будинках стають причиною пожеж.

"Знос електропроводки може проявлятися в появі мікротріщин в самому проводі, ізоляції та поганому зіткненні контактів в місцях кріплення до розеток, вимикачів, щитків. У місцях, де це відбувається, може відбуватися нагрівання проводу, а при скачках напруги, збільшенні навантаження провід може згоріти. Крім простого зносу дроту, проблеми з проводкою можуть виникати спочатку при її монтажі. Наприклад, якщо десь провід був вдарений, пошкоджена ізоляція, зігнуті, неправильно зроблені скручування. У цих місцях, прихованих під штукатуркою, можуть також йти процеси нагрівання і подальшого загоряння проводу", – розповідає експерт.

"У місцях, де це відбувається, може відбуватися нагрівання проводу, а при скачках напруги, збільшенні навантаження провід може згоріти", – розповідає експерт.

У будинках різних типів і років будівництва проводка зазвичай прокладали з розрахунку до 5,5 КВт споживаної потужності. У квартирах з електроплитами – 7-9 КВт на квартиру. Через зношеність проводки цей показник може зменшуватися на 20-30%.

Реклама

Наприклад, на квартиру було виділено 5,5 КВт потужності. З урахуванням зносу проводка може нести фактичне навантаження до 4 кВт. При цьому в квартирі висить три люстри по три лампочки розжарювання, кожна по 60 Вт – разом 0,5 КВт. Ще є холодильник на 1 КВт, плюс бойлер на 1,5-2 КВт. І якщо включити одночасно з цими електроприладами ще й пилосос або пральну машину на 1,5 КВт – проводка може не витримати, почати нагріватися і спалахнути.

Електрик з 15-річним стажем Віталій Чех радить кожні кілька років проводити огляд електроповодки. "Якщо ви помітили, що провід або розетка нагрівається або іскрить, або хитається, дроти нещільно прилягають, або блимає лампочка при включенні світла – краще звернутися до досвідчених дипломованих електриків з хорошими рекомендаціями. Важливо, щоб фахівець-електрик був сумлінним, міг не тільки перевірити і усунути неполадки, а й зрозуміло пояснити, дати рекомендації", – розповідає електрик.

Також можна використовувати пристрої захисного відключення (ПЗВ), автоматичні вимикачі, які захищають від короткого замикання і перевантаження проводки. А також диференціальні реле, які захищають від струмів витоку і ураження електричним струмом і стабілізатори напруги.

До речі, заміна старої алюмінієвої проводки в однокімнатній квартирі обійдеться як мінімум в 15 тисяч гривень.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти