Чому все менше українців отримують субсидії – експерт назвав причини

8 вересня 2018, 07:42

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Цього року українцям вже видали в два рази менше субсидій, ніж в минулому.

Останнім часомситуаціязсубсидіямивУкраїністаєоднією з найбільш обговорюваних.Так,вурядіпостійнопропонуютьнововведення,правиладляотриманнясубсидійпродовжуютьпосилювати,аофіційнастатистикаізовсімговоритьпро те,щовсеменшеіменшеукраїнцівстаютьщасливимиволодарямикомпенсаційвіддержави.

Реклама

З 1 травня в Україні значно урізали кількість тих, хто користувався субсидіями.Вурядімотивувалинововведеннянеобхідністюпозбавитидержавнихкомпенсаційтих,хтоприховуєсвоїдоходи.Тодісубсидіївтратилилюди,якібуливласникамиавтомобілівмолодше п'ятироків,ті,уякихплощаквартириперевищує120кв.м,авдома-200кв.мібагато інших.Загалом,черезтакихзмінсубсидійпозбувсякожен5-6одержувач.

"Повнимходомвикористовуютьсяновімайновікритерії,якібулизатвердженівтравніцьогороку.Якіпередбачаютьнеможливістьотриманнясубсидіїтими,укогоу власностієквартира,площеюбільше,ніж120кв.м,будинок,площеюбільше200кв.м,автомобіль,молодше5років,разовіпокупкинасумупонад50тис.",-зазначаєвкоментарі "Сегодня" АндрійНикончук,експертз питаньЖКГУкраїнськогоінститутуаналізутаменеджменту.

Експертдодає,щотакийвідбірпривівідо зменшенняобсягіввиплатсубсидій.

"Майновіцензивтратилавелика кількістьлюдей,якіотримувалисубсидіїдоцього.Відсіклисаметих,укогобільшаплощажитла.Аразбільшаплоща,відповідноінапорядокбільшебуласумадержавноїдопомоги.Прибравшицихлюдей,сумисубсидійщезменшилися",-говоритьНикончук.

CистемунаданнясубсидійвУкраїнінамагаютьсяреформуватисемимильнимикроками,зкожнимразом всебільшеібільшескорочуючикількістьодержувачів.Іось,минулого тижняз'явиласяновинапро те,щоз 1 жовтня субсидії скасують для тих, у кого немає газового лічильника.Через якийсьчассталовідомо,щотака постановадійсноотрималасхваленняпрофільногокомітетувРаді,алебулознятозрозглядусамимКабміном.

Цього рокуукраїнцямвжевидаливдваразименшесубсидій,ніжвминулому.Так,вперіодзсічня по липень2018рвиплатиотрималоблизько2,6 млнукраїнськихсімей,щона50%менше,ніжбулозааналогічнийперіодв 2017 рДо тогож,якщовминуломуроцісереднійрозмірсубсидіїстановив300грн,тозаразвінзменшивсядо200грн.

Реклама

Держстат повідомляє, що в січні-липні 2018 р. всього було призначено 734 млн грн субсидій для домогосподарств,втой час,якв 2017році цясумастановилатрохибільше3 млрдгрн.

Більшдокладнопро те,яквиглядає ситуаціязсубсидіямивУкраїні,читайтевматеріалісайту"Сегодня": Чому українцям урізують субсидії і що буде з початком опалювального сезону

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти