Опалювальний сезон в Україні можуть зірвати диверсії – експерт

18 листопада 2014, 07:59

Христина Коновалова

На думку президента центру "Стратегії XXI" Михайла Гончара, Україна повинна вміти швидко ліквідувати руйнування на об'єктах енергетичної інфраструктури

Основним ризиком зриву опалювального сезону в Україні може стати загострення конфлікту на Сході країни, вважає президент центру "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

Реклама

"Можна мати гроші, постачальників, але проблема зриву опалювального сезону все одно залишається актуальною. Головна загроза полягає у ризиках диверсійних дій на об'єктах енергетичної інфраструктури. Зокрема, це може торкнутися пошкоджень ліній електропередач, теплоелектростанцій, газопроводів. Якщо виявляються зруйнованими якісь з цих об'єктів, то без тепла або електроенергії можуть залишитися не тільки цілі міста, але й області. Вже були два випадки підриву газопроводу в різних регіонах – Івано-Франківській та Полтавській областях. На щастя, вони відбулися навесні-влітку", – зазначає Гончар.

За його словами, навіть при оптимістичних розкладах виключати різного роду диверсій не можна, тому "краще Києву бути готовим до форс-мажорів, щоб бути в змозі швидко ліквідувати проблеми".

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

Крім того, експерт вважає, що взимку не завадило б і надалі продовжувати реалізувати режим економії як на об'єктах соціальної інфраструктури, так і на промислових підприємствах. "Це особливо важливо для збереження газових запасів. Тому що в січні-лютому, коли в Україні може бути найнижча температура, нам знадобляться додаткові запаси газу. Тому якийсь обсяг газу, так би мовити, на випадок форс-мажору, Україні не завадить", – зазначає Гончар.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти