ОВББ та кооперативам доводиться платити податки

2 березня 2015, 08:16

Сергій Гусєв

Професійні асоціації, ОВББ та ЖБК виключили зі списку неприбуткових організацій, але Рада ще може це виправити

28 грудня минулого року практично без попереднього вивчення депутатами та обговорення в сесійній залі був прийнятий не тільки бюджет-2015, але і ряд суттєвих змін до чинних законів. При уважному прочитанні текстів законів, що вже вступили в силу, виявилися новації, які суперечать, як мінімум, здоровому глузду.

Реклама

Зокрема, в Податковому кодексі зі списку неприбуткових організацій (не платять податок на прибуток) були виключені об'єднання юридичних осіб, створені для здійснення представницьких функцій (наприклад, галузеві і професійні асоціації), а також об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОВББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

Постраждалі організації почали боротися за відновлення своїх прав. При цьому, наприклад, асоціації не здійснюють господарської діяльності та утримуються лише за рахунок членських внесків засновників. А якщо покласти на голову і бухгалтера ОВББ ще й завдання податкового обліку, а також зменшити на величину податку кошти, що направляються на експлуатацію будинку, то це відіб'є бажання створювати подібні об'єднання, і зміцнить монополізм у сфері ЖКГ. Крім того, позбавлення подібних представників громадянського суспільства пільг по сплаті податку на прибуток суперечить рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи № СМ/Rec (2007) 14.

В тренді
Меломани з Верховної Ради: яку техніку декларують нардепи

У Верховній раді зареєстровано вже два законопроекти (№1892 і 2049), спрямовані на те, щоб повернути зазначеним організаціям статус неприбуткових. При цьому другий законопроект не тільки включає в себе пропозиції, що містяться в першому, а й містить положення, що стосуються оподаткування юросіб, які співпрацюють з неприбутковими організаціями.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти