ОСББ для "чайників": що таке керівник і хто його призначає

1 червня 2016, 15:14

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Мешканці кожного будинку повинні визначитися зі своїм "комунальним" майбутнім

В Україні скоро буде "комунальна революція". З 1 липня всі ЖЕКи в Україні ліквідують. Замість них будуть створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). "Сегодня.ua" зібрав головні питання українців про те, як зміниться життя з ОСББ, а експерти в сфері ЖКГ відповіли на ці питання.

Реклама

Як відомо, в будинках, де не буде прийнято рішення про управління будинком, з 1 липня 2016 року виконавчий орган місцевої влади сам призначить керуючого. Багато хвилюються, що можуть не встигнути, а керуючий буде не влаштовувати мешканців. Поки що ОСББ створені тільки в 20% будинків.

"Що таке керуючий, яким лякають всіх, хто не встигне створити ОСББ? Хто його призначає?"

Відповідає начальник управління розвитку ЖКГ департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко:

"Законом 417 передбачено, що якщо до 1 липня 2016 року в будинку не створено ОСББ або власники самі не вибрали на зборах управителя, не оформили це рішення протоколом зборів і не направили це рішення в ОМС – в таких будинках, виконавчим органом місцевої ради, на конкурсних засадах буде призначатися управитель. При цьому договір з управителем терміном не менше ніж на рік, буде підписуватися від імені власників будинку, уповноважена особа місцевої ради".


Реклама

Відповідає юрист InvestmentServiceUkraine Тетяна Перевощикова:

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

"Як Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", так і Законом "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" жителям багатоповерхівок надається право вибору, а не обов'язок. Це право ніхто у жителів забирати до 1 липня 2016 року, ні після 1 липня 2016 року, ні після 1 січня 2017 року.

 Законом було встановлено річний термін для визначення власниками форми управління багатоквартирними будинками. Згідно з цим законом, якщо на 1 липня 2016 співвласники багатоквартирного будинку, в якому відсутня об'єднання, не виберуть форму управління своїм будинком, функції управління буде здійснювати керуючий. Його призначить на конкурсній основі виконавчий орган місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

Жителі в будь-який час зможуть скористатися своїм правом вибору, і реалізувати його. Єдина поправка до Закону № 417-VIII – своє право жителі зможуть реалізувати після приведення на державному рівні інших нормативно-правових актів у відповідність з цими законами.

Реклама

Вся відповідальність за утримання та управління будинком перекладається на його жителів. Відтепер власники квартир в багатоповерхівках повинні займатися не тільки своїми будинками, але і сходами, ліфтами, дахом і двором. ".

Всі подробиці в спецтемі ОСМД: что это такое и как с ним быть

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти