Нові тарифи: як знизити витрати на опалення і що робити, якщо батареї холодні

17 лютого 2019 1:43

Українці не завжди розуміють, чому суми стають космічними, а якість залишається без змін

Реклама

Тепло і гаряча вода – на сьогодні це блага, якими дуже не пошикуєш. Українці отримують платіжки з новими підвищеними тарифами. І не завжди розуміють, чому суми стають космічними, а якість залишається без змін. Журналісти з'ясували, що робити, якщо батареї холодні, а за тепло постачальник вимагає платити по повній. Як тільки підвищити температуру в приміщенні, а й знизити витрати на опалення.

У квартирі киянина Івана Бабуляся батарея – висить, але не гріє.

Думав, що градус тепла підскочить якщо встановить новий радіатор – стало гарніше, але не тепліше.

Тому, щоб зігрітися чоловік включає електрорадіатор. Хоча і розуміє – доведеться заплатити більше – і за тепло, якого немає, і за електроенергію, яка пішла на обігрів. Тим часом в підвалі висотки, де живе Іван, з тепловізором працює енергоаудитора ДТЕК ЕСКО. Жителі викликали його на консультацію. Хочуть з'ясувати, де будинок втрачає тепло і як модернізувати систему опалення.

"Частина квартир – має високу температуру, вони перегріваються, а частина – не догрівається. Основна причина в проектному рішенні, яке використано для системи опалення – вона повинна модернізуватися. На додаток відсутність балансування системи", – пояснює Сергій Свистюк, енергоаудитора і менеджер проектів ДТЕК ЕСКО.

Реклама

Якщо постачальник подає в систему опалення будинку погано підігріту воду, то ні батареї, ні самі квартири теплими не будуть. В такому випадку можна скаржитися. Доведете, що теплоносій недостатньо гарячий – зможете вимагати перерахунок.

"Споживачеві потрібно звернутися письмово до постачальника цієї послуги, щоб прийшов представник оператора і зафіксував факт неналежного надання цієї послуги у відповідному акті, зафіксувавши там параметри, час, місце де відбувалися ці виміри", – говорить Андрій Никончук, експерт з питань ЖКГ.

Але постачальник може відмовитися проводити перерахунок, якщо будинок не відповідає нормам енергоефективності. У холодну пору року за допомогою тепловізора легко перевірити, де найбільші втрати. Неутеплені стіни і цоколь, дерев'яні вікна, відкриті двері під'їзду, неізольовані труби гарячого водопостачання – через них чи не кожен будинок втрачає тепло. Зазвичай енергоаудитора в першу чергу пропонує закрити ці лазівки для витоку тепла. А якщо автоматизувати систему опалення, то можна заощадити до 40% витрат на тепло.

"Встановлюються спеціальні балансувальні клапани, які вирівнюють температуру у всіх квартирах. Якщо встановити автоматизований тепловий пункт, то це дозволить автоматично регулювати температуру в приміщенні в залежності від температури на вулиці, щоб не було перегріву", – говорить Антон Ковалишин, експерт з енергоефективності.

Після проведення енергоаудиту модернізувати систему опалення будинків мешканці можуть за рахунок державних і міських програм з енергоефективності. У квартирах стане тепліше і платити доведеться менше. А для країни в цілому зменшення втрат тепла – це менше спаленого вугілля і газу для обігріву кожного будинку, а значить це черговий крок до енергонезалежності країни.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за рішенням Кабміну за наявності боргу за комуналку більше 340 грн позбавлятимуть субсидії. Так, тепер термін прострочення по комунальним платежам, при якому можуть скасувати держдопомогу, з двох місяців зменшили до 30 днів.

При цьому українці помітно наростили борги за "комуналку", а саме "плюс" 23 мільярди за рік. Вже традиційно найгірше українці оплачують послугу газопостачання. При цьому в грудні 2018 року населення заплатило за житлово-комунальні послуги 10,7 млрд гривень.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти