Нові ціни на газ для українців: "Нафтогаз" запропонував Кабміну радикальне рішення

20 квітня 2018, 17:05

В компанії пропонують не тільки підвищити тариф, але і урізати соціальну норму споживання

"НафтогазУкраїни"підготувавдляКабінетуміністрівпропозиції щодонової ціни на газ для населення. План"Нафтогазу"передбачаєзастосуваннядвохцінвзалежностівідобсягівспоживання,алецірозрахункиуряд розкритикував.Про цепишуть "Українські новини", посилаючисьнаджерелавКабмінііпроектпропозицій"Нафтогазу", що опинивсяврозпорядженніагентства.

"Нафтогаз"запропонувавприйнятинорму,згідно з якоюдіючийтарифнагаз(6,96тис.грнзатис.кубометрів)будепоширюватисянасоціальнунормуспоживаннягазу,агаз,спожитийпонад норму,будекоштуватина60-65%дорожче.Такимчином,з червня2018цінагазупонад нормуможевиростидо10,99тис.грн,азжовтня -до11,47тис.затис.кубометрів.

Ранішесоціальнанормаспоживаннягазубулавстановленанарівні3,3кубометраналюдинувмісяцьза умовицентральногопостачаннягарячоїводиі5,4кубометрабезгарячоговодопостачання.Прицьомунормуспоживанняпропонуєтьсяскоротитина15%.

"Фактично ціна для населення і промисловості зрівнюється. По суті, НАК пропонує використовувати такий же підхід диференціювання тарифів, який діє зараз при оплаті за електроенергію. При грубому підрахунку, враховуючи 12 млн споживачів газу, "соціальний обсяг" газу може скласти до 7 млрд кубометрів , а за новими цінами будуть продаватися інші 9 з гаком млрд кубометрів газу для населення і ТКЕ", -зазначає агентство.
За данимиагентства,презентацію"Нафтогазу"вжепроаналізувавуряд.УКабмінірозкритикувалипропозиціїНАК.

"Концепція організації прямих поставок газу населенню є неприйнятною для реалізації, не може бути прийнята в даному виді і вимагає доопрацювання", - йдеться в урядовому аналізі документа, який є в розпорядженні агентства. У ньому наголошується, що норми споживання газу знижувати неможливо, оскільки вони і так низькі. Також, вважають в уряді, в результаті реалізації запропонованого варіанту НАК отримає надприбуток в розмірі 26 млрд грн.

На сьогоднішній день пропозиції НАК розглядаються лише в уряді в робочому порядку. Їх поки не пропонували як варіант української сторони для переговорів з МВФ.

Нагадаємо, Кабмін залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року. Так, на засіданні 28 березня уряд продовжив дію постанови "Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу" до 1 червня 2018 року. Термін дії постанови закінчувався 1 квітня. Якби Кабмін її не продовжив, в країні довелося б переглядати ціни на газ через те, що вступив би в силу інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – той самий "імпортний паритет". І формула перегляду ще не готова.

Рішення про те, як саме буде враховуватися імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариства. Раніше в МВФ відзначили
: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питаннязалишаєтьсяпідпильноюувагоюФонду.

Дотихпірцінанагаздлянаселеннязалишитьсянарівні4,942грнзакубометр.Відзначимо,цінаскладаєлишечастинутарифунагаз-крімзакупівельноїціни,втарифзакладенотакожподаткиівитратинатранспортуваннягазу.Прицьому,якповідомлявміністрфінансівОлександрДанилюк,врезультатірозробкиновогомеханізмурозрахунків тарифи на газ можуть не тільки вирости, але і знизитись.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
РішенняКабмінустосуютьсятількицінгазудлянаселення.Цінугазудляпромисловостіформуєринок.
Реклама

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти