Нова система тарифоутворення дозволить знизити вартість електроенергії

6 лютого 2018, 21:29

Нововведення також дозволить постачальникам електрики провести модернізацію застарілих мереж і розподільних станцій

Оновлення енергосистеми завдяки додатковим інвестиціям: в Україні найбільші обленерго переходять на стимулюючі тарифоутворення за прикладом європейських компаній.

Реклама

Нововведення дозволить постачальникам електрики провести модернізацію застарілих мереж і розподільних станцій, велика частина з яких відслужила свій термін. При цьому для споживача теж буде вигода.

"Чи покращиться надійність енергопостачань для населення. Населення буде впевнене в тому, що отримає електричну енергію без проблем", – зазначив директор енергетичних програм центру ім. А. Разумкова Володимир Омельченко.

Як пояснив народний депутат України Олександр Домбровський, RAB-регулювання має призвести до зменшення в цілому тарифу на електроенергію.

"Ми збільшуємо капітальні інвестиції, починаємо модернізувати наші розподільні системи, а це призведе до того, що ми зменшимо витрати, ми підвищимо їх (систем – Ред.) надійність. Буде не 20%, як сьогодні, по електричних мережах – вони будуть істотно менші. В кінцевому варіанті RAB-тариф повинен призвести до зменшення в цілому тарифу на електроенергію, але це також дуже обережний процес, який повинен контролювати і регулювати регулятор ", – розповів Олександр Домбровський.

Нагадаємо, НКРЕКП підготувала нормативну базу для переведення енергокомпаній на RAB-регулювання в липні 2017 року. У січні 2018 року постанова була опублікована, що відкриває можливість для переходу обленерго на цю систему.


Реклама

Стимулююче регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3,5 або 8 років). Метод спрямований на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж, що передають енергоносій (електроенергія, теплова енергія і т.д.), і стимулювання ефективності витрат розподіляючих (що постачають) компаній.

В середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшли більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський Союз у 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановленні тарифів для монополій, і на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія та низка інших держав.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти