Хто з безробітних отримає субсидію 2018 року: пояснення експерта

9 жовтня 2018, 09:16

Для людей передпенсійного віку можуть діяти певні "поблажки"

 Згідно з новими правилами надання субсидій, допомогу не отримають багато безробітних. Тепер субсидії безробітним призначають тільки в трьох випадках:

  • якщо є довідка лікарсько-консультативної комісії про те, що вони не можуть працювати за станом здоров'я;
  • якщо платять за себе єдиний соціальний внесок;
  • якщо перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Реклама

Тим, хто не стоїть на обліку, раніше рахували умовний дохід 2900 гривень – два прожиткових мінімуми. Тепер це три прожиткових мінімуми, тобто 5300 гривень, що позбавляє таких громадян права на субсидію.

Однак серед незареєстрованих безробітних є і люди передпенсійного віку. І, як пояснив заступник директора департаменту соціальної політики Київської державної міськадміністрації (КМДА) Максим Бученко, їм не обов'язково звертатися до центру зайнятості, щоб оформити субсидію.

"Ця норма не б'є по найнезахищеніших верствах населення, оскільки громадяни передпенсійного віку мають право звернутися до комісії [управління соціального захисту], і вона має право зменшити норму до одного прожиткового мінімуму. Тобто сума буде менше, ніж була в попередній редакції постанови. Не обов'язково йти до центру зайнятості [і ставати на облік]", – зазначив Бученко.

Детальніше про те, як отримати субсидію українцям, зокрема, якщо в їх квартирах прописані ті, хто там не живе, – розбиралася "Головна тема":

Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева також нагадав, що при оформленні субсидії не потрібно вказувати всі доходи.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти