Як життя українців змінять нові комунальні закони: президент підписав два важливі документи

23 липня 2017, 06:01

Олександр Литвин

В Україні запустять спеціальний фонд для кредитування проектів тепломодернізації будівель

Президент Петро Порошенко 20 липня підписав законопроекти "Про енергетичну ефективність будівель" і "Фонд енергоефективності (ФЕ)". В результаті вже найближчим часом в Україні може запрацювати ринок енергоефективності. Професійні аудитори будуть оцінювати стан будівель, і визначати, як "врятувати" багатоповерхівки від тепловтрат.

На початку року прем'єр-міністр Володимир Гройсман поділився підрахунками: якби Україна не витрачала долари на імпорт газу, національна валюта зміцнилася б до 18,5 гривні за долар. І така можливість є, впевнені в Єврокомісії. Якщо провести масштабну термомодернізацію і наростити видобуток газу, можна повністю відмовитися від імпорту блакитного палива.

Правда, на це доведеться витратити мільярди доларів. Повна термомодернізація типової житлової багатоповерхівки обійдеться в п'ять-вісім мільйонів гривень. А таких в Україні – тисячі. За оцінками ДТЕК ЕСКО, 85% багатоповерхівок в Києві потребують тепомодернізаціі. При чому, серед них не тільки "хрущовки", а й деякі новобудови. "Нещодавно ми проаналізували енергоспоживання будівель 16 тисяч клієнтів-юросіб "Київенерго". І знайдені 1000 будівель, які можуть в середньому в 5 разів заощадити на опаленні, якщо проведуть енергоефективні заходи. Сумарна економія за рік по таких будівлях може скласти близько 100 мільйонів гривень на опаленні", – розповідає директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Крім того, велика кількість тепла втрачається в бюджетному секторі – будівлях шкіл, садочків, місцевих адміністрацій, органів виконавчої влади тощо "Сотні бюджетних будівель в Києві можуть заощадити на опаленні від 2 до 10 разів. І це тільки в Києві. У регіонах, швидше за все, ситуація ще складніша. Щоб кошти державного бюджету більш ефективно і прозоро витрачалися, звичайно ж, варто починати термомодернізацію в бюджетному секторі з проведення енергоаудитів", – відзначає експерт.

Просунутися до енергоефективності в уряді розраховують за рахунок запуску ФЕ і прийняття законів "Про комерційний облік комунальних послуг" (докладніше про нього можна прочитати тут), "Про житлово-комунальні послуги" та "Енергетичну ефективність будівель". Детальніше про це, можна прочитати
тут.

Реклама

ЗбюджетуУкраїнивФонднаправлять800 мільйонівгривень,25 мільйонівєвровиділитьНімеччинаіще100 мільйонівєвро-Європейськийсоюз.Кошти спрямуютьнакредитидлявласниківприватнихбудинківіОСББ.Передтим,яквзяти участьвпрограмі,вониповиннівибратипродуктфондуіпровестиенергоаудит.

Професійнийаудиторвизначить,якізаходипотрібнопровестиіскладекошторис.Післядокументинеобхідноподативбанк,якийвидастькредитнаоплатуроботипідрядниківіматеріали.По закінченнюроботиФондпроведещеодиненергораудитдлятого,щобперевіритирезультатмодернізації.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Відповідно до закону"Про енергетичну ефективністьбудівель",сертифікатенергоефективностіповинніотримати:новобудови,будівлімісцевоїтадержавноївлади,бюджетніустанови,якщопроводитьсямодернізація.Платитизаенергоаудиттасертифікатбудутьвласникибудівлі.Правда,взаконіуточнюється:документипочнутьперевірятитількина початкунаступногороку.Прицьомуотриманийдокументбудедійсний10років.Порушникамзагрожуєштраф-від 3400до 5100гривень.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти