Як жити з новими тарифами і платити "по-старому": суму в платіжках можна знизити на 70%

8 серпня 2016, 08:54

Олександр Литвин

Державна програма дозволяє компенсувати до 70% вартості нових вікон, але зараз грошей немає

Кабінет міністрів України планує виділити на "теплі" кредити 793 млн грн. За ці гроші сотні тисяч сімей зможуть утеплити стіни, замінити вікна і встановити негазові котли. Держава "погасить" від 30 до 70% кредиту, решту коштів можна виплачувати частинами протягом трьох років. У той час як в уряді агітують впроваджувати заходи щодо енергоефективності, в банках кажуть: гроші закінчилися. Детальніше про те, чи вплинуть "теплі кредити" на суму в платіжках, чи реально взяти борг у банку, і як ще можна економити на "комуналці", з'ясовував сайт "Сегодня.ua".

Реклама

Утеплившисвійбудинок,за"комуналку"можнаплатитименше

Вжечерезкількамісяцівукраїнцямприйдутьрахункизаопалення,якев багатьохмістахподорожчаловкількаразів.МіністррегіональногорозвиткутабудівництваГеннадійЗубкопояснює,українськісім'ївитрачаютьв5разівбільшеенергоресурсів,ніжжителіЗахідноїЄвропи.Щобплатитименше,впевненийчиновник,потрібноутеплювати будинки,мінятивікна,встановлюватилічильники.Націціліможнавзятиспеціальний"теплийкредит"-державадопоможепогаситиборг.

"Ми два місяці тому поміняли два вікна в будинку – в холодній кімнаті. Кредит оформили на три роки. Пішли до підприємця, який встановлює вікна – він у нас вдома зробив заміри, порахував, скільки це буде коштувати, і дав нам цей кошторис. вийшло на 5 тисяч гривень. Ми оформили кредит на три роки, через два тижні держава погасила 3,5 тисячі, ще 1,5 тисячі заплатили самі. Тобто 500 гривень потрібно було віддати в банк при оформленні кредиту (це 10%), і ось ще тисячу ми заплатили на третьому тижні", – розповідає мешканка Херсонської області Олена.

"Миоформиликредитнатри роки,черездва тижнідержава погасила3,5тисячі,ще1,5 тисячізаплатилисамі",-розповідаєОлена.

Будь-якаукраїнськасім'я(абоОСББ)можезвернутисяводинзтрьохбанків("Ощадбанк","Укрексімбанк"або"Укргазбанк")зпроханнямнадатикредитназаходиз підвищенняенергоефективності.Запідрахункамиуряду,"теплимикредитами"вжескористалися480 тисячсімей.70%кредитукомпенсуєтим,хтооформивсубсидіюі30%тим,комусубсидія не призначається.Максимальнасума,якуможекомпенсуватидержава,-14 тисячгривень.

Реклама

Експертз енергоефективностіАннаШумейкопояснює,33%теплавтрачаєтьсячерез поганутеплоізоляціюстін.Утепленняодногоквадратногометразовнішньоїстінипінопластомкоштує приблизно300гривень.Мінімальнаплощаутеплення-20квадратнихметрів-обійдетьсяв6 тисячгривень.Згідно з програмою"Теплий дім",тим,укогооформленасубсидія,доведетьсязаплатити1800 гривень,іншим- 4200гривень.Утеплившистіниізамінившивікна,можназберегти50%тепла.

Правда,заощаджуватинацьомуможнабудетількивтому випадку,якщовбудинкувстановлений тепловийлічильник.Тепловийлічильникразомзустановкоюобійдетьсяприблизнов4000-4500гривень.Устолицікомпанія"Київенерго"встановлюєтакілічильникинабагатоквартирнийбудинокбезкоштовно,аосьдлятого,щобпоставитилічильнику власнуквартиру(якщодозволяютьтехнічніумови)доведетьсязаплатитисамому.Крімлічильниканеобхідновстановитирегуляторнарадіатор,цедозволитьконтролюватиспоживаннятепла,азначитьісумувплатіжках.

"Мизавесьхолоднийперіодвсього1Гкалтеплавикористовували.Живемовновомужитловомукомплексі,вквартирістоїтьлічильникнатепло,нарадіаторірегулятортепла.Будиноктеплий,томумиінодівзагалівимикалиопалення.Квартираоднокімнатна,вмісяцьвиходилотрохибільше100гривень",-розповідаєкиянамАнтонКириченко.

"Мизавесьхолоднийперіодвсього1Гкалтеплавикористовували.Живемовновомужитловомукомплексі,вквартирістоїтьлічильникнатепло,нарадіаторірегулятортепла",-розповідаєкиянин.

Підводнікамені"теплихкредитів"

"Надання"теплих"кредитівтимчасовопризупиненовзв'язкуз вичерпанимобсягомбюджетнихкоштів",-йдетьсянаофіційномусайті"Ощадбанку".На"гарячійлінії"банку"Сегодня.ua"пояснили:гроші,яківиділила держава,закінчилися,ановікошти ненадходять.З 6 липня"теплікредити"вбанку недають.

Реклама

Удержавному"Укрексімбанку"кажуть:"Грошейубюджетінемає,алемичекаємо".Колисамевідновлятькредитування-невідомо.Упрес-службіміністерстварегіональногорозвиткутабудівництвапоясніяют,щододатковікоштина"теплікредити"вцьомуроцівиділитипланують,наданиймоментвідповіднерішенняперебуваєнаузгодженнівМіністерствіфінансів.Гроші,яківжевиділилинакредити-закінчилися.

До речі,проблемизотриманнямкредитіввиникалищедотого,якгрошізакінчилися.Так,українцям,якімаютькредитнукартувіншому банку,можутьвідмовитиу видачі"теплого"боргу.

"У мене офіційний дохід мінімальний – роботодавець доплачує частину в конверті. Хотіла оформити кредит в "Ощадбанку" на вікна. Все зробила, як годиться. Принесла їм довідку про субсидії, довідку з місця роботи. Через два тижні мені сказали, що мені кредит дати не можуть до тих пір, поки я не закрию кредитку в іншому банку. Але насправді у мене там не кредит, а кредитна картка з лімітом! Мені сказали, що перевірили мене в якійсь системі і прийняли рішення, не давати "теплий кредит", поки та картка не буде закрита!", – розповідає мешканка Дніпропетровської області Ірина. У банку "Сегодня.ua" пояснили – в кредиті дійсно можуть відмовити в тому випадку, якщо у менеджерів є сумніви, чи зможе боржник повернути кошти.

"Менісказали,щоменікредитдатине можутьдотихпір,покия незакриюкредиткувіншому банку.Аленасправдіуменетамнекредит,акредитнакартка з лімітом!",-розповідаєІрина.

Якщеможназаощадити

Енергозберігаючілампочкидопоможутьнатретинускоротитиспоживанняелектрики,кажеекспертНаціональногоекологічногоцентруУкраїниз енергозбереження.Компактна люмінесцентналампапотужністю23-27Втдаєстількижсвітла,якізвичайналампочкана100 Вт.

Реклама

_1_04_1

Також експерти радять:

Холодильникпоставитив10смвідстіниіподалівідбатарейіпрямихсонячнихпроменів.Длятого,щобскоротитиспоживанняелектрикихолодильником,вартопоставитийоговпрохолоднеітемнемісце-подалівідплитиівікна.

Правильнокористуватисяпилососоміпральною машинкою.Пилососнайбільшеспоживаєелектрикивмоментвключення-не варточастовимикатиівключатийогопід часприбирання.Такожзаповненийпиломпилососвитрачаєдо20%більшеелектрики.

Призавантаженнібакапральноїмашинилишенаполовину,50%їїпотужностімарнується.Пранняпритемпературі30°Сзамістьзвичних40°Сдозволяєзаощадити40%енергії.

ЗасловамиАнниШумейко,замісяцьсотнілітрівводийде"даремно".Ужезаразкожнасім'яможепочатиекономитиводу,використовуюкількапростихпорад.

Встановитиричаговікрани.Ричаговікранизамістьсистемиздвохвентилівірукояткидозволяютьмоментальновідключатиподачуводи.Завдяки цьому,яккажеГаннаШумейко,зарікможназаощадитидо300гривень.

Помінятиабо"модернізувати"зливнийбачок.Експертитакожрадятьпомінятизливнийбачоквтуалетінатой,якийвикористовуєменшеводи.Дляцьогоможнапридбатиспеціальнийбачокзенергозберігаючоюсистемою,якаконтролюєподачуводи,абожпростовстановитивбачокнаповненуводоюпластиковупляшку-цедопоможезменшитиобсягводивбачку.

Новапральнамашинка.ПральнамашиназкласоменергоспоживанняА+івищедопоможезаощадитизамісяцьдесяткилітрівводи.Такожпральнумашинувартозаповнюватиповністю,алене перевантажувати,оскількицезбільшуєспоживанняелектрики.

Митипосудне впроточнійводііберегтиводу.Дляекономіїводитакожвартовстановитинасадкидля душуізмішувачізнизькою витратоюаборозпилювачіназмішувач.Крімцього,багато хто,якпоказуютьсоцопитування,забуваєвимикативодупід часчищеннязубів.

Прийматидуш,а неванну.Приймаючи душпротягом5хвилин,витрачаєтьсямаксимум100літрівводи,адлянаповненняваннинеобхіднобільше 200літрів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти