Як правильно вибрати бойлер і що потрібно дізнатися, перш ніж відмовляти від гарячого водопостачання

16 липня 2017, 07:12

Олександр Литвин

Бойлер великої потужності може стати непосильним навантаженням на електропроводку квартири або будинку

ВОдесі,якзаявила місцева влада,плануютьвперспективідекількохроківповністювідмовитисявідгарячоговодопостачання,апільговикам встановитибойлеривкожнуквартиру.Влітку,яккажутьпродавціводонагрівачів,настаєпікпродажів.Сайт"Сегодня"з'ясував,чи вигідновстановлюватибойлеритащопотрібнодізнатисяпередтим,якприйматирішенняпро відмовувідгарячоговодопостачання.

Як вибрати бойлер

Реклама

Яквідзначаютьексперти,найвигіднішевстановлюватиелектричнібойлери-дляцього непотрібноотримуватиспеціальний дозвілдляпідключеннядогазовоїмережі.Крімтого,зподорожчаннямгазуелектронагрівачіводивстановлювативигіднішеізекономічноїточкизору.Вартість бойлера коливається від двох до більше десяти тисяч гривень.Вонивідрізняютьсяза формою,об'ємом,потужністю,типомнагрівача(тена).

Вартістьбойлеразалежитьвід:
  • Об'єму
  • Потужності
  • Типу нагрівача
Насім'юздвохосібдоситьбойлераоб'ємомдо80літрів,натрьох-до100літрів,анавеликусім'ю,радятьводному змагазинівз продажубойлерівонлайн,вартозадуматися про покупкубойлераоб'ємомпонад100літрів.Правда,не вкоженсанвузолпоміститьсятакийнагрівач.Передпокупкоюбойлеранеобхіднозамірятивільнемісценастіні(цеможебутитуалетабованнакімната).

1139169

Фото: архів

Потужністьбойлератакожзалежитьвідйогооб'єму,чим нижчепотужністьівищеоб'єм-тимдовшебуденагріватисявода.Длябойлерасередньогорозмірупідійдепотужністьв1,5-2кВт.Якщобратибільше,доведетьсявикликатимайстраідосліджуватистанелектричноїпроводки.Убудинкахрізнихтипівіроків будівництвапроводказазвичайпрокладализрозрахункудо5,5кВтспоживаноїпотужності.Уквартирахзелектроплитами-7-9КВтнаквартиру.Через зношеністьпроводкицейпоказникможезменшуватисяна20-30%.Томубойлерпотужністюбільше 3 кВт може виявитись непосильним навантаженням на проводку.
Наприклад,наквартирубуловиділено7КВтпотужності.

Реклама

Зурахуваннямзносупроводкаможенестифактичне навантаженнядо4,9КВт.Прицьомувквартирівиситьтрилюстрипотрилампочкирозжарювання,кожнапо60Вт- разом0,5КВт.Щеєхолодильникна1КВт,плюсбойлерна3КВт.Іякщовключитиодночаснозцимиелектроприладамищейпилососабопральнумашинуна1,5КВт-проводкаможе невитримати,початинагріватисяіспалахнути.

Існує два види бойлерів за типом нагрівача – "сухий" і "мокрий". У першому тени безпосередньо гріють воду, а в другому – стінку бойлера, від якої нагрівається вода. "Сухі" бойлери служать довше, контакт з водою призводить до появи корозії і поломок. При цьому "мокрі" бойлери можуть бути в два рази дешевше. Наприклад, на даний момент на одному з популярних інтернет-магазинів "сухий" бойлер на 80 літрів продається за 4000 гривень, такий же бойлер на 150 літрів – за дев'ять тисяч. У той же час "мокрий" бойлер на 80 літрів коштує всього 2000 гривень, а на 150 літрів – шість тисяч гривень.

Чи окупиться бойлер?

Бойлераоб'ємом80літріввистачитьнасім'юз трьох осіб.Такийводонагрівачпотужністю2.5кВтможнакупитизап'ять тисяч гривень.Наприклад,щобнагрітиводувід18до70градусів,знадобиться1,93годиниі3,47кВт*год електроенергії.Відповідно,щобпідігрітикубометрводи,знадобиться43,3кВт* год.Задіючого тарифуце39гривень+окремодоведетьсязаплатитизавикористанухолоднуводу.Дляприкладурозрахуємо,заякий часможеокупитисябойлерводному змістУкраїни.

В тренді
Кредит під 7% дадуть не на будь-яку квартиру: список обмежень

369225_02

Фото: архів

Реклама

Так, кубометр гарячої води в Запоріжжі стоїть 72,3 гривні. В середньому сім'я з трьох осіб використовує п'ять кубів гарячої води на місяць. Без бойлера за цей обсяг доведеться заплатити 361,5 гривні, а з бойлером – 345,9 гривні (285,7 гривні за електроенергію + 60,2 гривні за холодну воду). Економія за один місяць – всього 15,6 гривні. У такій ситуації бойлер буде окупатися десятки років. Правда, якщо встановити двозонний лічильник (з 23 до 7 години рахує за тарифом в два рази нижче чинного) і підігрівати воду не до 70, а, наприклад, до 60 градусів, бойлер може окупитися за три-чотири роки.

До слова,якрозповіли"Сегодня"водному змагазинівтехніки,пікпродажівбойлерівнастаєвлітку,коликомпанії-постачальникиповсійкраїнімасововідключаютьгарячуводудляпроведеннягідравлічнихробіт.Найчастішевстановлюютьводонагрівачне вціляхекономії,адлявласногокомфорту.

Експерту сферіенергоефективностіАндрій Желєзнийвпевнений,щосамостійнопідігрівативодуза допомогоюелектроенергії-не найефективнішийспосіб."Індивідуальнийпідігрівводибудематизворотнийефект.В котельняхгазвикористовуєтьсядляпідігрівуводи.Електроенергіятакожєвториннимресурсом,первинний(за допомогоюякогоотримуємоелектроенергію)-вугілля,газ,абоатомнаенергія.Ефективністьприспоживанніпервинноїенергіївище",-розповідаєексперт.

Про те,якможнаплатитизаелектроенергіюв1,5разименшеічи вартовстановлюватидвозоннийелектролічильник,можна прочитати тут.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти