Як отримати компенсацію різниці в тарифах на ЖКГ

19 серпня 2014 20:25

Олександр Харько

За підрахунками Мінсоцполітики, понад 3,5 млн домогосподарств мають право на компенсацію

За даними Міністерства соціальної політики України, право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг для малозабезпечених сімей мають більше 3,5 млн. українських домогосподарств, і у Мінсоцполітики запевняють, що малозабезпечені сім'ї не будуть платити за комуналку більше, ніж платили до підвищення тарифів.

Реклама

Про це на брифінгу повідомила міністр соціальної політики України Людмила Денисова.

"Зараз сім'я не платитиме більше, ніж платила до підвищення цін на тарифи", – сказала Денисова, додавши, що за підрахунками Мінсоцполітики право на одержання компенсації мають понад 3,5 мільйонів українських домогосподарств.

Правда, за словами міністра, на сьогодні за компенсацією звернулося лише 2194 сім'ї по всій країні, а призначили її 907 сім'ям. Найбільше з питання відшкодування додаткових витрат у зв'язку зі зростанням тарифів в управління соцзахисту зверталися в Київській, Волинській, Полтавській, Запорізькій та Сумській областях.

Людмила Денисова також зазначила, що одночасно з програмою компенсацій додаткових витрат на оплату комунальних послуг продовжує діяти програма житлових субсидій. У вигляді житлової субсидії держава компенсує громадянам витрати на оплату житлово-комунальних послуг, які перевищують 10% (для сімей, які складаються з непрацездатних осіб, сімей, у складі яких є неповнолітні діти або інваліди I або II групи, та доходи яких не перевищують прожиткового мінімуму) чи 15% (для сімей, у складі яких є працездатні особи) середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Реклама

Всього ж кількість сімей, яким буде надана державна підтримка після підвищення цін і тарифів на газ і тепло, складе понад 4,5 мільйона. У Держбюджеті-2014 на ці витрати передбачено 8,8 млрд. гривень.

Хто має право на компенсацію?

Сім'ї, загальний сукупний місячний прожитковий дохід яких нижчий, ніж прожитковий мінімум на сім'ю.

Важливо: до складу сім'ї включаються особи, зареєстровані (прописані) в житловому приміщення (будинку).

Прожитковий мінімум на сім'ю: сума прожиткових мінімумів на кожного члена сім'ї (див. таблиця 1)

Реклама

Таблиця 1. Прожитковий мінімум в Україні з 1 січня 2014 року

Для дітей до 6 років

Для дітей від 6 до 18 років

Для працездатних осіб

Для непрацездатних осіб

Реклама

1032 грн

1286 грн

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова

1218 грн

949 грн

Приклад: Сім'я з 4 чоловік (чоловік, дружина, дитина до 6 років, та дитина від 6 до 18 років). Зарплата чоловіка і дружини сумарно становить 4500 грн/місяць.

Прожитковий мінімум сім'ї= 1218+1218+1032+1286=4754 грн

Висновок: Дохід сім'ї менше прожиткового мінімуму сім'ї, і вона має право на компенсацію.

Як підрахувати розмір компенсації?

Розмір компенсації= Оплата за комунальні послуги (в межах норм споживання) після зростання тирифів – Оплата за комунальні послуги (в межах норм споживання) до зростання тарифів

Приклад: До підвищення тарифів на газ і тепло (1 травня 2014 року) сім'я платила за ці послуги 300 грн на місяць, після – 400 грн. Розмір компенсації складе 100 грн.

Ще один важливий момент: розмір компенсації розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний та неопалювальний періоди, і неповні місяці опалювального періоду пропорційно кількості днів у цих місяцях. При цьому в Мінсоцполітики уточнюють, що кошти будуть перераховуватися відразу постачальникам цих послуг, а не на руки сім'ям.

Куди звернутися за компенсацією?

В орган соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки).

Які документи потрібні?

Заява, довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідки про доходи кожної такої особи. З собою потрібно мати паспорт (його потрібно пред'явити) представникам уповноваженого органу.

Терміни призначення компенсації

Якщо сім'я має право на компенсацію, її призначення відбувається впродовж 10 діб.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти