Як зміняться платіжки за тепло: перерахують по-новому

4 грудня 2016, 07:35

Олександр Литвин

Платіжки за минулий місяць перерахують найближчим часом, однак торкнеться нововведення не всіх українців

В Україні за рішенням уряду змінили алгоритм формування рахунків за центральне опалення в містах, де лічильники встановлені як мінімум в 50% будинків. Так, якщо раніше підприємства нараховували в будинках без приладів обліку рахунки по соціальному нормативу, то після нововведення мешканці багатоповерхівок без лічильників платитимуть в середньому стільки ж, скільки і в багатоповерхівках з лічильниками. Фахівці впевнені, що суми в платіжках можуть знизитись приблизно на 20-30%.

На вході в будинок прилад обліку рахує кожну калорію тепла. За підсумками місяця суму за тепло, яке витратила вся багатоповерхівка, розподіляють між квартирами в залежності від площі. Таким чином вираховують тариф на опалення одного квадратного метра. Так, за словами голови одного з київських ОСББ Василя Рудницького, в його будинку опалення одного квадратного метра коштує 6,85 гривні. У той же час жителям столиці, які живуть в такій же квартирі, але, наприклад, в будинку без теплового лічильника або з високими тепловтратами, доведеться заплатити 1648 гривнень (32,97 гривні за квадратний метр). "У нас батарея трохи тепла, а в хаті не менш 20 градусів! Будинок утеплений, поставлений лічильник, обладнаний тепловий пункт", – пояснює Василь Рудницький.

Постачальники послуг, згідно з новим алгоритмом, повинні розрахувати середню вартість опалення квадратного метра в будинках з лічильниками в місті і за цим тарифом формувати платіжки для будинків без приладів обліку. "Це рішення Кабміну нас здивувало. Зараз незрозуміло, хто буде компенсувати постачальникам послуг різницю між фактичним споживанням тепла і тим, яке визначать за новим алгоритмом", – розповідає Анна Шумейко.

Андрій Желєзний впевнений, що новий алгоритм "назвати справедливим можна", оскільки кожен будинок повинен платити за ту кількість тепла, яке насправді використовував. Відзначимо, у Верховній Раді знаходяться законопроекти про "ЖКП" і "Про комерційний облік компослуг". Документами передбачена пеня за борги по комуналці, а також установка лічильників за кілька років. "Низький показник оснащення засобами обліку унеможливлює ефективну реалізацію заходів по економії водних ресурсів", – зазначають автори законопроекту. Станом на початок року теплові лічильники встановили тільки в 53% будинків. Існуючі норми споживання, за якими доводиться платити українцям без лічильників, часто завищені. Як каже експерт в сфері енергоефективності Анна Шумейко, встановивши всі лічильники (в тому числі і тепловий лічильник на будинок), можна на 30% менше платити за комуналку.

Як показує аналіз Держенергоефективності, якщо встановити на будинок прилад обліку тепла, через один-три роки споживання скорочується на 15-20%, в результаті мешканці платять за комуналку менше. "Лічильники також не дозволять переводити наднормативні втрати в мережах на споживачів", – зазначають автори документа.

Реклама

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти