Кабмін України дав старт створенню Фонду енергоефективності

13 липня 2016, 15:08

Уряд затвердив концепцію фонду

Кабінет міністрів України на засіданні в середу затвердив концепцію планованого до створення Фонду енергоефективності.

Реклама

"Створення Фонду енергоефективності дозволить зробити дуже прості речі, в першу чергу, підвищити ефективність споживання енергії... У нас (в країні – Ред.) близько 100 тис. багатоповерхових житлових будинків, 7,5 млн індивідуальних домогосподарств. Нам потрібно не робити пілотні проекти, а впроваджувати це масово, ефективно, в кожному місті, в кожному населеному пункті. Саме сьогодні масштабування енергоефективності стосується всієї країни", – сказав віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Як зазначив Зубко, донори від Європейського Союзу і німецького уряду вже близькі до узгодження своєї участі в спільному фінансуванні Фонду з наступного року.

За оцінками глави Мінрегіону, успішна робота Фонду дозволить економити 1,5 млрд куб. м газу щорічно, забезпечить створення 75 тис. нових робочих місць із залученням малого і середнього бізнесу на ринок термомодернізації, проведення енергоефективних заходів та енергоаудиту в житловому секторі, а також допоможе щорічно заощаджувати близько 5 млрд грн коштів державного бюджету, призначених для виплати по субсидіях на житлово-комунальні послуги.

"Ми хочемо, щоб саме цією програмою зменшувалося навантаження на держбюджет з надання субсидій. І найголовніше – це доходи в державу через сплату податків компаніями, які впроваджують такі заходи", – підкреслив він.

Реклама

Говорячи про структуру Фонду, Зубко зазначив, що він буде управлятися наглядовою радою, до складу якої увійдуть міжнародні партнери проекту, представники міжнародних фінансових організацій (МФО) та уряду країни.

Крім того, в рамках Фонду буде створено технічний офіс, фахівці якого будуть займатися розробкою типових проектів з підвищення енергоефективності житлових будинків.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

Бажаючі взяти кредит для проведення енергоефективних заходів зможуть звернутися в технічний офіс Фонду для отримання відповідного для їхнього будинку типового рішення, потім самостійно вибрати банк, з яким вони бажають співпрацювати, визначитися з компанією-виконавцем послуг і за результатами впровадження заходів провести аудит, який засвідчить підвищення класу енергоефективності будинку. Після цього у споживачів буде можливість отримати компенсацію в розмірі 50% від суми кредиту.

Як повідомлялося, запуск Фонду енергоефективності планується на початок 2017 року. Для цього до кінця літа 2016 року необхідно розробити і направити до Верховної Ради проект закону "Про Фонд енергоефективності", щоб прийняти його до кінця жовтня.

Крім того, як передбачається, парламент до кінця серпня прийме закон "Про житлово-комунальні послуги", а до кінця жовтня – закони "Про енергоефективність будівель" і "Про комерційний облік". Кабмін, у свою чергу, до кінця літа має розробити порядок монетизації або часткової монетизації субсидій на послуги ЖКГ, які за допомогою роботи Фонду планується спрямувати на енергозбереження.

Реклама

Згідно з розрахунками Мінрегіону, за перші п'ять років Фонд енергоефективності може отримати 16,5 млрд грн, з яких 5 млрд грн – від донорів. Зокрема, в 2017 році його бюджетне фінансування прогнозується в обсязі 1,29 млрд грн, від донорів – 0,75 млрд грн, в 2018 році – відповідно 3,7 млрд грн і 0,93 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти