Кабмін офіційно запровадив монетизацію субсидій в Україні: як це буде

27 грудня 2018, 13:15

В уряді роз'яснили механізм виплат "живими" грошима

КабінетміністрівУкраїниприйнявзатвердивпостановупро наданнясубсидійнаоплатужитлово-комунальнихпослугвгрошовій форміз січня2019 року.

"Правилапризначеннядопомогипооплатікомунальнихплатежівзалишаютьсянезмінними.Змінюєтьсятількиалгоритмїївиплати",-підкреслюєпрес-службаКабміну.

Яквідзначаютьвуряді,в 2019 році
монетизація субсидійбудездійснюватисявтри етапи.

  • З 1 січня"живі"грошіотримаютьсім'ї,якізвернутьсязадопомогоювперше.
Реклама

"Субсидія від держави буде надходити на їх персональний рахунок в Ощадбанку. Банк буде розраховуватися за субсидіанта з постачальниками комунальних послуг та одразу інформувати SMS-повідомленням про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Сім'ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця платити обов'язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк буде платити частину "комуналки" в межах виділеної субсидії і соціальних норм, а субсидіанти доплачувати другу частину рахунку", – пояснили в уряді.

Наприклад,якщодомогосподарствувиділенасубсидіянагаз,воду,електроенергіюузагальномурозмірі1500 гривень,асумавсіхкомунальнихплатежівстановить 2000гривень,1500 гривеньсубсидіїОщадбанкперерахуєпостачальникампослугіпроінформуєсім'юсубсидіантапро те,щойомузалишилосядоплатитизакомуналку500грн.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?
  • З 1 травня 2019 рокумонетизаціяторкнетьсятих,хтоотримуєсубсидіюабопільгувжебагатороків,втомучислікористуєтьсядопомогоювлітній період.
  • З 1 жовтня 2019рокузапрацюєповномасштабнамонетизація,коликожен,хтоєодержувачемжитловоїсубсидії,отримуватимеза результатамиопалювальногосезонуготівкоювсе,щобулозекономлено.

Раніше журналісти "Сегодня" розбиралися, коли іякпройдемонетизація субсидій на ЖКП. Експертикажуть,щозапропонованийурядоммеханізммонетизаціїзанадтогроміздкий,іпобоюютьсязатримокзвиплатамизекономленихукраїнцямигрошей.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти