Енергоефективний проект на Ладижинській ТЕС допомагає економити 50% електроенергії

1 лютого 2018 8:46

Система дозволяє електростанції заощадити 170 тис. КВт•год, або 200 тис. грн на рік

ДТЕК ЕСКО виконав енергоефективний проект з автоматизації насоса бака запасного конденсату (БЗК)* на ДТЕК Ладижинської ТЕС. Встановлений перетворювач частоти в автоматичному режимі регулює навантаження насоса і економить до 50% електроенергії. Проект реалізований на умовах договору енергосервісу терміном на 5 років.

"До реалізації проекту насос БЗК працював в режимі ручного управління. При цьому витрата електроенергії залишалася постійною. Тепер, завдяки датчику тиску і перетворювача частоти потужністю 110 кВт, навантаження насоса змінюється в автоматичному режимі. Така система дозволяє електростанції заощадити 170 тис. КВт•год, або 200 тис. грн. на рік", – говорить директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

__32

"Завдяки автоматизації роботи насоса ми можемо підтримувати в системі параметри, необхідні для підживлення блоків конденсатом. Тепер ми не витрачаємо електроенергію для підтримки надлишкового тиску. У разі зміни витрати насос автоматично змінює свою потужність без втручання оперативного персоналу. Відсутність коливань тиску і гідроударів позитивно впливає на надійність роботи обладнання, а зменшення витрат електроенергії – на його економічність", – пояснює начальник цеху наладки і випробування обладнання ДТЕК Ладижинської ТЕС Дмитро Саволюк.

"Ми вже давно шукали можливості удосконалення роботи насоса БЗК. А після проведення часткового енергоаудиту модернізацію ініціювали самі співробітники Ладижинської ТЕС і скористалися пропозицією енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО. Вона профінансувала 90% вартості проекту і протягом двох тижнів виконала роботи "під ключ": підібрала найвдаліше технологічне рішення, обладнання, забезпечила монтаж системи і її введення в експлуатацію. Ми відразу побачили економію, яку розділимо з інвестором – ЕСКО", – говорить директор ДП ЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик.
________
* Насоси БЗК задіяні в важливому процесі: під час роботи енергоблоків ТЕС вони підживлюють конденсатом конденсатори турбоагрегатів, тобто підтримують в них необхідний рівень рідини і повертають втрачений конденсат до технологічного циклу блоків. Надійність роботи всієї електростанції безпосередньо залежить від насоса БЗК.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти