Для українців знову подорожчала комуналка: тариф на утримання будинку підвищили в два рази

17 червня 2017, 07:31

Олександр Литвин

Відзначимо, що ОСББ мають право самостійно займатися обслуговуванням будинку та прибудинкової території, а також встановлювати розмір тарифу колегіально

УКиєвіміськавладаприйняларішеннязбільшититарифнаутримання будинкутаприбудинковоїтериторіїдлябільшостібагатоповерхівок.Зарплатидвірниківростуть,аексплуатаціяліфтівіпослугиз вивезеннясміттядорожчають,врезультатіобслуговуючікомпаніїзвернулисязпроханнямпереглянути чиннітарифи.Цене першеподорожчаннякомуналкицього літа.Такожкиянамвжез червнядоведетьсяплатитибільшезаводу.Сайт"Сегодня"з'ясував,якічомузмінилисятарифи.

Реклама

Що і чому подорожчало

УКиєвімісцевавладаприйняларішеннявсередньомувдваразипідвищититарифнаутримання будинкутаприбудинковоїтериторії.Якщоранішезаодинквадратнийметрдоводилосяплатититригривні,післяпереглядутарифіводинметрподорожчаєдо6,43гривні.Наприклад,заутримання будинкутаприбудинковоїтериторіївквартирі70квадратнихметрівпотрібнобуловсередньомузаплатити210гривень,післяподорожчаннясумавплатіжцізбільшитьсядо471гривень.

Відзначимо,щовтарифнаутримання будинкутаприбудинковоїтериторіївходятьвитратинаприбирання,обслуговуванняліфтів,вивезеннясміття,поточніремонтитощоТарифна проханняобслуговуючихкомпаніймаєправопідвищитимісцевавлада.Цеєдинакомунальнапослуга,тарифинаякувизначаютьміські ради.Тарифнагазвстановлюєуряд,авартістьводи,опаленняісвітла-Нацкомісія.

НовітарифивКиєвівстановленідля8,3тисячібагатоповерхівок(всьоговстолиці11 тисячбагатоповерховихбудинків).Відзначимо,щоОСББмаютьправосамостійнозайматисяобслуговуваннямбудинкутаприбудинковоїтериторії,атакожвстановлюватирозміртарифуколегіально.

Реклама

1202435

Фото: архів

Нагадаємо,цене єдинеподорожчаннякомунальнихпослуг.Вкінці травнятакожподорожчалахолоднаігарячаводавдеякихмістахУкраїни.Тарифнаводопостачаннякожнепідприємстворозраховуєдлясебесамостійно.Увартістьпослугивходятьзарплати,електроенергія(зїїдопомогоюпрацюютьнасоси),ремонт,податки,амортизаціяіт.д.Залежновідобладнання,кількостіробочихмісць,станусистем,вартістьводиурізнихпідприємстврізна.

Як змінились тарифи на холодну воду:

  • "Київводоканал"-з13,77до15,79гривеньзакуб
  • "Львівводоканал"-з10,49до13,41гривеньзакуб
  • "Рівнеоблводоканал"-з13,38до15,84гривеньзакуб
  • "Дніпроводоканал"-з12,45до13,32гривеньзакуб
  • "Хмельницькводоканал" – с 11,49 до 13,91 гривень за куб

Як подорожчала гаряча вода:

  • "ТеплокомуненергоМаяк"(Вінниця)-з78,23до80,62гривеньзакуб(зсушилкою для рушника)
  • "Вінницяміськтеплоенерго"-з73,03до74,42гривеньзакуб
Реклама

Государство накопило миллиарды долгов за субсидии

В тренді
Долар і євро знову подорожчали: офіційний курс

Субсидія поширюється не тільки на опалення, воду та світло, а й на утримання будинку та прибудинкової території. Так, субсидіанти замість належних 300 гривень можуть заплатити, наприклад, квартплату всього в 30 гривень. Решта має компенсувати держава. На даний момент, за словами представника громадянської мережі "Опора" Тетяни Бойко, в різних містах України держава не оплачує субсидії вже від трьох до шести місяців. "У деяких будинках відключаються ліфти, невчасно вивозять сміття. Комунальні підприємства виявилися в катастрофічній ситуації", – пояснила експерт під час круглого столу "Субсидія і борги за газ: міфи і реальність".

Загальнасумазаборгованостіпосубсидіях і пільгахтількипередОСББ-близько500 мільйонівгривень.Наприклад,боргдержавипосубсидіяхнаутримання будинку та прибудинковоїтериторіїтількипередоднимОСББ"Біном"-більше77 тисячгривень,написаланасвоїй сторінцівсоцмережіголоваОСББЮліяСабатюк.

Прицьому,частинаОСББзаклаливтарифнаутримання будинкутаприбудинковоїтериторіївитратинаобслуговуванняіпогашеннякредитів.Ачерез те,щодержава невиділяєгрошінасубсидії,ОСББнічимплатитине тількизавивезеннябудинкуіобслуговуванняліфтів,алейнічимплатитизакредити.

1219545

Реклама

Фото: архів

У Міністерстві соціальної політики пояснюють: тих коштів, які заклали в бюджет, недостатньо для того, щоб вчасно забезпечити фінансування субсидій. Приблизно 10 мільярдів гривень невикористаних, але вже виділених на субсидію коштів, держава поверне найближчим часом, пояснює директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко. Тільки після цього міністерство чітко зможе підрахувати, скільки коштів не вистачає. "Коли ми закінчимо повернення невикористаних сум до бюджету. Тоді зможемо сказати, що потрібна буде певна сума і її не вистачає", – розповідає чиновник.

УМіністерствіфінансівпідрахували,щовцьомуроцінасубсидіїпотрібновитратитиприблизно75 мільярдівгривень.ДлядофінансуванняКабмінповиненпідготуватирішеннящодо проекту зміндо бюджетукраїни.Проголосуватицерішенняповиннідопарламентськихканікул,інакшегрошізакінчаться,акоштівнапідготовкудоопалювальногосезонуупостачальниківпослуг невистачить.

БюджетУкраїнинацейріквжерозподілений,іщобзнайтидодатково10-15мільярдівгривеньнасубсидії,їхпотрібнодесьвзятиабоукогось забрати.Засоби,якідодатковоз'являтьсявбюджетізарахунокпідвищеннямінімальноїзарплати,направлятьна"осучаснення"пенсій.Якбудутьвирішуватипроблемузфінансуваннямсубсидій,наданиймоментневідомо.Днямипрем'єрВолодимирГройсманзаявив,щоурядпроситимепарламентвиділитидодатково15 мільярдів.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти