Депозити і великі покупки: Кабмін розвінчав популярні міфи про субсидії

19 січня 2018, 15:32

Допомога щодо оплати послуг ЖКГ є безповоротною

Кабінет міністрів нагадав одержувачам державної допомоги з оплати послуг ЖКГ, що не варто довіряти інформації з неперевірених джерел, і розвіяв декілька міфів про отримання субсидій.

Реклама

МІФ 1: "Якщо не повідомити управлінню соціального захисту про те, що зять зробив покупку, що перевищує 50 тис. грн, субсидію тещі скасують".

751c0ec-sub-1

Як зазначили в уряді, насправді, якщо родина зробила покупку, що перевищує 50 тис. грн в період отримання субсидії, субсидію не припинять надавати. Але про це родина протягом місяця зобов'язана повідомити управлінню соціального захисту населення. Факт такої покупки впливає на право на призначення допомоги на наступний термін.


Якщо допомога призначена протягом місяця, субсидіанти зобов'язані особисто повідомляти до органів соціального захисту населення, надаючи підтверджуючі документи, про наступні зміни:

 • склад зареєстрованих у житло: хто виписався або прописався;
 • соціальний статус членів родини: хто звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
 • про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень;
 • набір комунальних послуг: відмова від централізованого спалення і перехід на індивідуальне чи навпаки.

Реклама

МІФ 2: "Якщо не повідомити про зміни в складі родини, субсидію доведеться повернути".

2018-01-19-2

"Насправді, субсидія – це безповоротна державна допомога. Але якщо кількість прописаних в квартирі осіб зменшилась або збільшилася, про це необхідно сповістити, субсидію перерахують", – пояснили в Кабміні.

Так, після уточнення інформації відбудеться перерахунок розміру житлової субсидії. У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб, залежно від соціального статусу і доходів людини, яка прописалася, субсидія на родину може бути збільшена або зменшена. Відповідно до формули розрахунку субсидії, розмір допомоги залежить від сукупного доходу родини: чим більша кількість членів родини та її сукупний дохід, тим менше компенсація держави за комунальні послуги і навпаки.

МІФ 3: "Зекономлені субсидії щомісяця повертаються назад до управління соціального захисту населення.

Реклама

2018-01-19-3

"Насправді, сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана минулого місяця родиною внаслідок економії електроенергії, газу або води, повинна зараховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів" , – пояснили в уряді.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Наприклад, в січні обов'язковий платіж становить 1000 гривень при соціальній нормі 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використовувати в холодніші місяці, наприклад в лютому. При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають бути вказані в платіжці як переплата (з мінусом).

"Крім того, сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов'язкової плати за комунальні послуги. Він визначається, виходячи з сукупного доходу родини та інформації про тарифи від постачальників послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії", – додали в Кабміні.

У разі порушення таких прав українці можуть звертатися зі скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Реклама

Нагадаємо, в Україні стартувала програма монетизації субсидій:

МІФ 4: "Депозити зятя впливають на субсидію тещі".

2018-01-19-4

"Насправді, субсидія призначається без урахування наявності депозитів і доходів від їх розміщення в банку, без будь-яких обмежень щодо наявності майна", – запевнили в Кабміні.

Для призначення субсидії сукупний дохід розраховується виходячи з доходів, без урахування податку з доходів фізичних осіб, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, крім:

 • частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
 • частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
 • одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня";
 • державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

До сукупного доходу не зараховуються:

 • сплачені аліменти;
 • доходи від розміщення депозитів;
 • оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, в тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів;
 • допомога громадських та благодійних організацій;
 • допомога на поховання;
 • одноразова допомога, що надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;
 • вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
 • суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків.

Як повідомлялося, до кінця 2018 року планується створення єдиного реєстру субсидіантів і їх перевірка, а також формування необхідної інфраструктури.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти