Субсидію на оплату комунальних послуг зможуть отримати не всі – юрист

27 березня 2015, 14:15

Андрій Черкашин

Умови отримання матеріальної допомоги не відрізняються від попередніх

Згідно з новими правилами, які набудуть чинності з 1 травня, субсидію на оплату комунальних послуг зможуть отримати певні категорії громадян. Про нововведення оформлення матеріальної допомоги в коментарі Сегодня.ua розповіла юрист Олена Проценко.

Реклама

Умови призначення та порядок надання громадянам субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг станом на 26 березня 2015-го визначаються "Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995-го №848.

Разом з тим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року №106 "Про вдосконалення порядку надання житлових субсидій" до зазначеного вище "Порядку" вносяться зміни щодо умов призначення та порядку надання громадянам субсидій, які набудуть чинності 1 травня 2015 року.

За інформацією юриста, право на отримання субсидії мають кілька категорій громадян.

"Перша категорія – громадяни, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, – на оплату користування житлом; Друга категорія – громадяни, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів – на оплату утримання житла; Третя категорія – громадяни, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) житлового фонду незалежно від форм власності – на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", – відзначає Проценко.

Реклама

Умови отримання субсудіі не відрізняються від колишніх.

"Субсидії і раніше будуть призначатися за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу", – пояснює Проценко.

За словами правового експерта, субсидія призначається одному з членів домогосподарства.

"Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг розраховуватися виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб,
призваних на строкову військову службу. Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, та на яке відкриті особові рахунки по сплаті житлово-комунальних послуг", – повідомляє юрист.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Алена Проценко пояснила, які документи необхідно подати для оформлення субсидії.

Реклама

"Для оформлення субсидії необхідно подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації: 1. Заяву про призначення субсидії; 2. Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії; 3. Довідку про доходи; 4. Договір найму (оренди) за наявності; 5. Паспорт або інший документ, що засвідчує особу", – зазначила Проценко.

Субсидія призначається на півроку.

"Згідно з чинною редакцією Положення субсидія призначається строком на 6 місяців. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян", – повідомляє юрист.

За словами Проценко, змінився перелік випадків, коли субсидія не може бути призначена.

"Субсидія не буде призначена, якщо: 1. Будь-який із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо на суму, на дату покупки (оплати) перевищує 50 тис. гривень; 2. Будь-який зі складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майні", – пояснює юрист Олена Проценко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти