Завершення коаліціади трохи "збило" курс долара

28 листопада 2014, 19:57

Олександр Харько

Правда, експерти впевнені, що дешевше 15 грн американська валюта не стане

На відміну від "валідольного" початку місяця, коли курс долара підскочив до рекордних за всю історію незалежності висот, до його кінця валютний ринок перестало лихоманити. Ринок, схоже, на час знайшов той самий "рівноважний курс", про який так довго говорили в НБУ, але цей курс далекий від відміток у 12 або 13 грн/долар.

Реклама

Останній робочий день місяця долар на міжбанку закінчив у діапазоні 15,07-15,38 грн, а євро – 18,78-19,17 грн. При цьому, у міняйл пропозиції з купівлі американської валюти починаються від 16,10 грн, а продають "зелені" в середньому по 16,40 грн.

.png_185

Наприкінці місяця долар на міжбанку став неквапливо дешевшати. Графік: minfin.com.ua

"На цьому тижні можна було спостерігати певне зміцнення національної валюти, як на міжбанківському, так і на готівковому ринку в середньому на 1,5-2%. Названа тенденція була подібною і по відношенню до долара, і до євро. Проте до кінця тижня на міжбанківському ринку курси обох валют практично повернулися до рівня минулого тижня – 15,1-15,4 грн./дол. США і 18,8-19,2 грн./євро", – говорить Ганна Апостолова, начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating.

Реклама

Експерти кажуть "Сегодня.иа", що на зміцнення гривні позитивно вплинуло закінчення коаліціади, правда, в те, що з приходом нового Кабміну і Ради національна валюта буде відвойовувати втрачені позиції – не вірять.

"Безумовно, новина про формування коаліції в парламенті позитивно вплинула на курс гривні. Насправді це досить важлива подія, в тому числі, і для валютного ринку. Оскільки це повідомлення говорить про зниження політичних ризиків. Крім того, вчора стало відомо, що Мінфін розмістив п'ятирічні облігації (ОВДП) на 600,226 млн. грн. Це додало валютному ринку оптимізму", – говорить Сергій Поплавський, директор компанії FIBO Україна.

"Враховуючи, що саме створення коаліції і формування нового уряду є ключовими умовами надання чергового траншу МВФ, дана інформація позитивно вплинула на прогнози й очікування на валютному ринку. Крім того, формування більшості в парламенті і формування нового складу Кабінету Міністрів України передбачає, що буде вироблена єдина стратегія проведення реформ та вирішення найбільш гострих політичних і економічних питань", – додає Ганна Апостолова.

Але поки політики вирішують нагальні питання валютного ринку лише на словах, на суттєві зміни розраховувати не доводиться, вважає Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

"Враховуючи брак валютної ліквідності, вербальний оптимізм не надає підтримки ринку. Обсяги торгів на міжбанку впевнено знижуються. За листопад падіння склало 32% до рівня 205,3 млн. доларів. За останній торговельний тиждень динаміка обсягів торгів також спадна", – вважає експерт.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу
Реклама

Поки ринок частково рятується аукціонами НБУ і новинами про можливу допомогу з боку міжнародних інвесторів.

"Основними факторами впливу на валютний ринок в кінці листопада виступили закінчення візиту місії МВФ та аукціони регулятора, що тривають. Готовність Європейського Союзу допомагати Україні у питаннях розвитку економіки також може виступати оптимістичним чинником, завдяки чому НБУ і продовжує проводити аукціони з метою пошуку рівноважного курсу", – говорить Марія Сальникова.

"Відкат" курсу нижче 15 грн/долар у сформованій ситуації експерти вважають малоймовірним.
"Враховуючи, що вже до кінця цього тижня на міжбанківському ринку можна було спостерігати зростання валютних курсів, очікувати тривалого періоду зміцнення національної валюти не варто. Подальші коливання валюти будуть залежати від конкретних призначень на посади в Кабміні, а також від того, як політична ситуація в Україні вплине на перебіг військового конфлікту на сході країни і на відносини з РФ", – говорить Ганна Апостолова.

"Невирішена проблема самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" може суттєво вплинути на курс долара і євро. Виходячи з цієї ситуації ймовірно, що долар найближчим часом буде триматися в межах 15.30 – 15.45 грн", – додає Сергій Поплавський.

На думку Марії Сальникової, найімовірніше до кінця року Нацбанк може утримувати курс на нинішніх рівнях.

Реклама

"На жаль, поки не почне відновлюватися економіка України, говорити про середньострокове зміцнення гривні не доводиться. До кінця року стабільність валютного ринку можуть утримувати адміністративними заходами. Це означає курс нижче 16 грн. Однак у випадку загострення ситуації на сході і затримок з отриманням траншу фінансової допомоги від МВФ можна очікувати перевищення рівня 16 грн", – резюмує експерт.

1_83

Курс долара НБУ за останній робочий тиждень. Графік: НБУ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти