Захист від колекторів: економіст розповів про родзинку нового закону

23 грудня 2019, 10:13

Олександра Романюк Олександра Романюк

Законопроект пропонує чітко визначити поняття колекторської діяльності

12 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності" (№ 2133). Як видно з назви, цей документ повинен перевести взаємини між боржниками і колекторами в цивілізоване русло. Адвокат Артем Пришедько, керівник Дніпровського офісу компанії "Investment Service Ukraine", зазначив у коментарі сайту "Сьогодні", що в проекті закону дійсно є багато позитивних моментів.

"Основними позитивними родзинками цього законопроекту є введення в чинне законодавство поняття "колекторська діяльність", яке було відсутнє взагалі, і визначення колекторської діяльності як ліцензійної. Саме ці аспекти дають підстави сподіватися на отримання захисту від існуючого сьогодні свавілля колекторів, що діють "поза законом", – сказав юрист.

Реклама

При цьому він також вважає, що говорити про законопроект як про панацею у врегулюванні колекторської діяльності все ж рано.

"Сам по собі він точно не врегулює існуючі справи. Адже він, по-перше, не визначає ліцензійні умови, яким повинен відповідати колектор, а по-друге – не визначає конкретний контролюючий орган, який буде перевіряти і притягати до відповідальності порушників закону, і порядок його роботи. Диявол, як то кажуть, ховається в дрібницях, і саме в підзаконних актах, які повинні бути прийняті в майбутньому, можуть міститися ці "дрібниці", – підкреслив Пришедько.

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" – Брудні методи під забороною: чи захистить від колекторів новий закон

Нагадаємо, раніше сайт "Сьогодні" розповідав, що боржників за комунальні послуги незабаром можуть почати примусово відключати від цих послуг. А комунальникам хочуть дозволити ламати двері квартир боржників .

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти