Вибираємо тарифний план мобільного зв'язку під себе

15 листопада 2015, 12:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Оператори намагаються догодити всім. Головне – з розумом підійти до вибору тарифу

Мобільникизараз всюди, та йдефіцитуоператорів мобільного зв'язку(а тепервжеі що прилучивсядо ньогомобільного інтернету)не спостерігається.У кожного оператора-свій набіртарифних планів, іу звичайної людинивід цьоговибору часомпростоочі розбігаються.Тим більшещочастенько доводитьсярозбиратися втарифних планахне одного, адекількох операторів, адже нашілюдидавно звиклизаводитисобі номеридекількох постачальниківпослуг.

Реклама

ЗАМКНЕНІСТЬ. "Якщо говорити про ринок голосового мобільного зв'язку в цілому, то варто зазначити, що дзвінки, як правило, замикаються всередині мережі окремого оператора – через досить високі тарифи на мережі інших операторів", – поділилися з нами своїм спостереженням в прес-службі "ТриМоб". А дзвінки "серед своїх" або повністю безкоштовні, або надаються в режимі "безліміт" за умовну плату, або обходяться значно дешевше. Тому на кожному кроці зустрічається ситуація, коли у жінки є номер "Київстар", тому що цей оператор популярний серед її співробітників, номер life :), щоб спілкуватися з чоловіком, а ще їй довелося стати абонентом МТС – щоб свекруха не розорилася вчити її життю. Це не цілком зручно, і вже є передумови для змін. "В Україні вже знижуються ставки інтерконекту, що сприятиме розвитку телеком-ринку в європейському напрямку. Також очікується зникнення дискримінаційних тарифів на дзвінки з мобільних на фіксованих операторів голосового зв'язку, – розповіли в компанії "ТриМоб". - У результаті виграє користувач, який отримає доступні та вигідні тарифи спілкування з абонентами різних операторів. Також в Україні є всі передумови для появи віртуальних операторів, які зможуть зробити голосові дзвінки більш доступними по всіх мережах (багато смс-додатків для смартфонів мають функцію дзвінка".

КОМПЛЕКСИ. "Як це не дивно на перший погляд, але найбільшою популярністю користуються тарифи, які не поділяють потреби абонентів, а враховують їх у комплексі", – стверджують у компанії МТС. Зокрема, цей оператор пропонує тарифну лінійку "Смартфон 3G": вона орієнтована на тих, хто активно користується голосовим зв'язком, і на користувачів мобільного інтернету. За 15 грн на місяць абоненти отримують безкоштовні дзвінки всередині мережі та мобільний інтернет, а дзвонити на номери інших операторів можна за 35 коп./хв. А в рамках акції "Гігібайти 3G в подарунок" абоненти цього тарифу отримують ще й 4Гб швидкісного 3G-інтернету в подарунок.

Аlife:) пропонуєкористувачам смартфонівтариф "3G+Смартфон".У ньомузапропоновано тризбалансованихза наповненням іціні пакетапослуг:S (55грн за30днів),M (95грн)і L (150грн).У ціпакетивключені:безлімітнідзвінки всередині мережі, 3G+мобільний інтернет(S-1Гб,M -3Гб,L -8Гб), безкоштовнісоціальні мережі(дляM іL),смс(для різнихпакетів -750,1тис. і1,5тис.відповідно), дзвінки наінших операторів(35хв.,200хв.і500хв.).

"Київстар"теж пропонуєкілька"комплексних" тарифів.Наприклад,"Длясмартфона"(для Києваобходиться в55грн/міс.) надаєбезлімітна дзвінкиу власній мережіта500Мбінтернету.Дзвінки на"чужі"номери обійдутьсяв60коп./хв.Атариф "Длясмартфона+"(95грн)даєдоступ в інтернет на1500Мб,60 хв.дзвінків наінші мережі табезкоштовне спілкування всоцмережах.

Реклама

БЕЗ АБОНПЛАТИ.Для тих, хтоне любитьабонплату,МТСрекомендуєтарифилінійки"Просто супер".Вони дозволяютьплатити зазв'язок тількивденькористування.Наприклад,за75коп.вденьви отримаєте100хв.дзвінківу власній мережі, за 3грн.-Безлімітний інтернетнадень,за1грн.-100смс.

Уlife:)індивідуальні абоненти, які більшекористуються голосовимзв'язком, воліютьоновлений тариф"Вільнийlife:)":там за1грнна день виотримуєтебезлімітдля дзвінківв "рідній" мережі.Дзвінки на номериінших операторівобійдуться в75коп./хв.Щеза 1 грнвам нададутьможливість відправити50смс,а ще6грнвідберутьза 50 Мб трафіка3G+інтернет.

ЗА КОРДОН. "Для тогощоб врахуватипотреби кожногоабонента, ми запропонувалицілий ряд послугдля економії, які можнапідключатипрактичнодо будь-якоготарифного плану", – розповідають уМТС.Так, наприклад,послуга "0за кордон",яка дозволяє дзвонитиза нульовим тарифомв22країни Європита світу.Вартість послуги -3грнвдень,ця сумазнімаєтьсяз рахункутільки вдень здійсненняміжнародного дзвінкав одну з країн, для якихдіє послуга.

В тренді
Рекорд з 2018 року: ціни на нафту вийшли на доковідний рівень

У life :) абонентам, які спілкуються з усім світом і часто телефонують за кордон, пропонують тариф "Міжнародний life :)": він припускає плату за дзвінки за кордон від 29 коп. за хвилину. Щоправда, це стосується всіх номерів тільки частини країн, наприклад Індії, Канади, Китаю, США, а також стаціонарних номерів в державах Європи, Ізраїлі та Малайзії. Для інших номерів тарифи вище (максимальний – 5,99 грн).

ІНТЕРНЕТ.Зараз важковідшукатитарифний план,якийне передбачавбиякогосьтрафіку в мережі.Але єтарифи,в першу чергу"заточені" самепід інтернет.Розглянемо, наприклад,тарифні плани "ТриМоб"."ІнтернетS"вартістю54грн на місяць знаданням100Мб трафікуна день -це вистачить,щобщоднявикористовувати інтернетдля серфінгу,спілкування,навігації тощо., але некачати фільмиабо музику.

Реклама

"Інтернет M" вартістю 80 грн (250 Мб на добу) – для користувачів, які щодня використовують соцмережі і іноді використовують інтернет для перегляду відео та ін. "Мобільний Стандарт" вартістю 133 грн (10 Гб в місяць) та "Інтернет L" вартістю 160 грн (500 Мб на добу) підійдуть для користувачів, які часто використовують інтернет для споживання важкого контенту (качають фільми або музику).

ВИБІР: МАЛЮЄМО ТАБЛИЦЮ

Якщо ми хочемо "не платити зайвого", то доведеться трохи попрацювати. Наприклад, скласти таблицю – скільки в середньому ви збираєтеся дзвонити абонентам кожного з основних операторів, наскільки часто будете посилати SMS, наскільки глибоко зариватися в інтернет тощо. Чим конкретніше буде "карта", тим менше доведеться платити за те, чим не користуєтеся . Наприклад, замість пакету за принципом "все включено" можна вибрати скромний тариф, що покриває основні функції, а відсутню – добрати за допомогою підключення недорогих або безкоштовних послуг: як розповіли нам в прес-службі МТС, завдяки таким послугам абоненти можуть самостійно сконструювати найбільш вигідний тариф. Скажімо, ви весь час проводите в соцмережах. Тоді можна взяти тариф з мінімальним трафіком і підключити (якщо ви абонент life :)) послугу "ВКонтакте + Facebook" за 15 грн на місяць. У МТС послуги Facebook Unlim і "ВКонтакте Unlim" обійдуться поки безкоштовно. А з 2016 року це буде коштувати близько 5 грн за один пакет.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти