Вклади в Ощадбанку можуть втратити 100% гарантію від держави

7 липня 2018 6:12

Держбанк, на думку МВФ і Світового банку, повинен стати учасником Фонду гарантування вкладів

"Державний ощадний банк України" (Ощадбанк) може стати учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) після змін до законодавства або після входження в його капітал недержавного акціонера. Про це повідомив журналістам директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін.

Реклама

Згідно з українським законодавством, у разі, якщо Ощадбанк приєднається до структури гарантування вкладів, заощадження фізосіб в банку будуть гарантовані Фондом на загальних підставах – максимальний розмір гарантії ФГВФО складає 200 тисяч гривень.

При цьому на даний момент вклади фізосіб в Ощадбанку, 100% акцій якого належить державі, згідно зі статтею 57 Закону про банки і банківську діяльність, гарантовані в повному обсязі

При цьому Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк наполягають на тому, що всі українські банки повинні бути учасниками Фонду гарантування вкладів.

У разі приєднання "Ощадбанку" до структури Фонду гарантування вкладів, банк повинен буде платити внески до ФГВФО, які Фонд, не привертаючи кошти з держбюджету, використовує для виплат за гарантованими вкладами.

Реклама

"Тут два варіанти: або поміняти законодавчо, або хтось зайде – купить міноритарну частку в капіталі Ощадбанку, і тоді він потрапить до нас автоматом", – пояснив Ворушилін, коментуючи можливі шляхи приєднання Ощадбанку до структури Фонду гарантування вкладів.

Нагадаємо, в травні 2018 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) заявив про готовність почати входження в капітал Ощадбанку повідомив президент ЄБРР Сума Чакрабарті.

Не пропусти!
Міс збірної Австрії: Арнаутович закохався у фельдшерку на дискотеці
Сара - дружина Марко Арнаутовича

"Як жест доброї волі ЄБРР, нашої віри в вашу країну, я можу сказати, що зараз правильний час для ЄБРР піти вперед і розглянути придбання преприватизаційної частки в капіталі в "Ощадбанку" – видатного державного банку", – заявив Чакрабарті на засіданні Національної інвестиційної ради в Києві.

Раніше ми писали про те, що Міністерство фінансів України націлене на скорочення до кінця 2022 року долі ринку держбанків в сукупних активах банківської системи до 24% з 55% – такий план закріплений в оновленій стратегії реформування державного банківського сектора.

Плани Мінфіну передбачають, що скорочення частки держбанків в банківському секторі України буде досягнуте за рахунок повного виходу держави з капіталу Укргазбанку і ПриватБанку до кінця 2022 року.

Реклама

Відзначимо, під націоналізацію ПриватБанку в грудні 2016 року Рада ухвалила законопроект № 5553, яким розширено "ощадівську" 57 статтю Закону про банки і банківську діяльність. У законопроекті прописано, що вклади фізосіб понад 200 тисяч гривень гарантуються державою в банках, 100% акцій яких належить Україні. На даний момент таких банків в Україні три: Ощадбанк, Приватбанк та Укрексімбанк.

Разом з тим, згідно з інформацією на сайті Ради в картці законопроекту, 22 грудня 2016 року документ було направлено на підпис президенту, але свій підпис під законопроектом голова держави так і не поставив.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти