В Україні вперше за два роки знизили облікову ставку

25 квітня 2019, 14:20

Нацбанк оголосив початок нового циклу

Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку на 0,5 процентних пункти, до 17,5% річних. Рішення набуває чинності з 26 квітня 2019 року.

Реклама

НБУ знижує облікову ставку вперше за два роки. Раніше регулятор чотири рази поспіль зберігав ставку на рівні 18% - найвищому серед країн Східної Європи, щоб забезпечити зниження інфляції. Цикл підвищення ставки в цілому тривав з травня 2017 року.

"Зараз стійка тенденція до уповільнення інфляції до мети 5% дозволяє Національному банку розпочати цикл зниження облікової ставки. Разом з тим правління бачить ризики, реалізація яких може стати цьому на заваді", – заявив глава НБУ Яків Смолій, пояснюючи рішення Нацбанку.

Так, у березні 2019 року інфляція продовжила сповільнилася до 8,6% в річному вимірі. Базова інфляція знизилася навіть швидше, ніж очікувалося раніше, – до 7,6%.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

"Це свідчить про те, що фундаментальний інфляційний тиск на початку року продовжив послаблюватися. Починаючи цикл зниження облікової ставки, правління НБУ зазначає, що подальші кроки залежатимуть від реалізації інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань", - додав глава НБУ.

Раніше в НБУ вже озвучували умову зниження облікової ставки..


Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Крім того, вартість рефінансування банків також визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам доведеться витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти