В Україні впадуть ставки по депозитах в доларах – експерти

16 червня 2016, 09:27

Валютні вклади продовжать дешевшати, вважають фахівці

Ставки за вкладами в іноземній валюті в Україні залишаються одними з найвищих серед країн СНД. Однак, з огляду на пом'якшення заходів на зняття валютних депозитів з боку НБУ, слабкість внутрішнього кредитування і тенденцію до негативних ставками в Європі, вони можуть впасти на 08-12%. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний центр ForexClub в Україні.

Реклама

Так, ставки, незважаючи на стійке зниження з квітня 2015 року, залишаються на рівні 6%. Найнижчі ставки відзначаються в Росії – близько 1% річних, що нижче, навіть, ніж в США (1,3%). У Білорусі вони досягають 3,2%, а в Казахстані – 2,9%.

У той же час, в країнах ЄС депозитні ставки залишаються негативними або знаходяться поблизу нуля. У Великобританії вони коливаються поблизу 1%.

4cb4f11e-9a96-4e69-a3ca-060adc881410

Причиною для падіння ставок в Україні може стати достатня валютна позиція в банківському секторі, зазначають експерти. Валютне кредитування продовжує скорочуватися: у травні обсяг кредитів юридичним особам впав на 0,6%, з початку року – на 1,9%.

Реклама

"В умовах економічного спаду, з одного боку українські компанії знижують інвестиційні програми, що приводить до падіння потреби у валютних ресурсах, а з іншого боку банки продовжують скорочувати кредитування з огляду на падіння якості позичальників і зростання вимог до них. При цьому, валютні коливання і жорстке регулювання також обмежують можливості компаній ефективно і швидко використовувати валютні кредити", – зазначає провідний експерт центру Андрій Шевчишин.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

Ще одним фактором збереження тренда до зниження ставок за валютними вкладами буде виступати послаблення обмежень на одноразове зняття валюти з депозитів, вважають аналітики.

НБУ скасував ліміт видачі гривневої готівки через каси та банкомати, і підвищив ліміт видачі валютної готівки з 50 до 100 тис. грн в еквіваленті. Таке рішення може стабілізувати валютні депозити, зупинивши їх відтік (в травні -0,4% без урахування неплатоспроможних банків), і дати базу для зростання в майбутньому. При відсутності гострої потреби у валюті для кредитування та очікуванні припливу депозитів ставки будуть перебувати під тиском, відзначають експерти.

У той же час, стримувати зниження ставок буде зберігається недовіра до банківського сектору, а також низька ділова активність в літній період. Незважаючи на стійке зниження вартості депозитних ресурсів, вартість кредитів залишається високою, що обмежує кредитування української економіки.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти