В Україні стає все менше банкоматів, а клієнти банків закривають картки

31 липня 2014, 10:09

Вперше за п'ять років українці скоротили кількість платіжних карт

За останні три місяці кількість активних платіжних карт, операцій з ним, а також число банкоматів і платіжних терміналів в Україні скоротилася, пише "Капитал".

Реклама

Негативна динаміка на ринку платіжних карт відзначається вперше за останні п'ять років. Активними вважаються карти, за якими за останні три місяці проводилася хоча б одна видаткова операція. Під квітні-червні таких карт в Україні стало менше на 2 млн. штук.

Із загального числа карт, які стали неактивними, 1,5 млн. емітовані в Криму. Це 95% всіх кримських карт: частина з них була заблокована, ще частина перестала використовуватися жителями півострова. Більше 90 тис. карт вийшли з ужитку в Донецькій і Луганській областях. У цьому регіоні експерти очікували більш значних змін.

"На щастя, наші припущення не виправдалися і жителі східних областей продовжують використовувати банківські карти", – говорить директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем (ЕМА) Олександр Карпов. Нагадаємо, раніше комерційні банки зверталися до своїх клієнтів у східній Україні із закликом частіше використовувати картки замість готівки в цілях безпеки.

Єдиним регіоном, де кількість активних платіжних карт зросла, стала Київська область. Таке відхилення від загальної тенденції експерти схильні пояснювати напливом переселенців. "Можливо, частина приїхала в столицю з інших регіонів, в т. ч. із зони АТО, відкривають рахунки в Києві, і таким чином об'єм карт росте", – зазначив Карпов.

Реклама

Закономірно зменшилася і сума операцій з банківських карт. У порівнянні з січнем-березнем 2014 загальна сума безготівкових платежів квітні-червні зменшилася практично на 20%, або на 9,7 млрд. грн, а сума операцій зі зняття готівки – на 8%, або на 15,7 млрд. грн. Виходячи з кількості операцій, українці як і раніше знімають готівку з карт в 1,2 рази частіше, ніж використовують безготівковий розрахунок.

Крим і Донбас стали лідерами також щодо скорочення кількості банкоматів і пос-терміналів. Останніх у II кварталі стало на 34 тис. менше. "З них 13 тис. – це Крим, а інше – Донбас і великі міста, включаючи Київ. Банки в II кварталі кардинально переглянули тактику роботи з торговими мережами та суб'єктами господарювання щодо рентабельності терміналів", – пояснив Карпов. "Банкомати українських банків в Криму не працюють і не можуть працювати згідно з постановою НБУ", – додали в прес-службі Приватбанку.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Загалом в Україні тепер майже 39 тис. банкоматів – на 5% менше, ніж було три місяці тому.

Нагадаємо, раніше НБУ ввів надзвичайний режим роботи банків у трьох областях — Донецькій, Луганській та в Автономній Республіці Крим. У цих регіонах фінустанови отримали право знищувати готівку і створювати відділення "на колесах".

Реклама

"В автобусі встановлюються броньовані касові кабіни, термінали, банкомати, клієнтська зона. І він курсує до віддалених населених пунктів, де збирає платежі і видає готівкові кошти", – розповів банкір про "мобільні відділення" фінустанов.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти