В Україні стало менше проблемних кредитів – Нацбанк

27 липня 2018, 14:38

Частка кредитів, за якими був оголошений дефолт, знизилася як в держбанках, так і в фінустановах з приватним та іноземним капіталом

Частка проблемних кредитів в банківській системі України станом на 1 липня 2018 року становила 55,68%, що на 0,37 процентних пункти (п.п.) менше, ніж місяцем раніше. Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Реклама

Так, частка простроченої заборгованості в портфелі державних банків знизилася на 0,77 п.п. – до 71,06%. В тому числі, проблемних кредитів стало менше в націоналізованому ПриватБанку на 0,44 п.п. – їх частка знизилася до 84,64%.

У іноземних банківських груп частка проблемних кредитів знизилася на 0,29 п.п., до 42,54%, а у банків з приватним капіталом – на 0,96 п.п., до 24,09%.

Разом з тим, у неплатоспроможних фінустанов частка проблемних кредитів зросла на 10,92 п.п. – до 69,3%.

В цілому, обсяг кредитного портфеля банків за червень зріс на 0,33% – до 1,125 трлн грн. З початку 2018 року частка проблемних кредитів збільшилася на 1,13%, а обсяг портфеля – на 3,09%.

Реклама

Частка проблемних активів банківської системи з урахуванням позабалансових зобов'язань станом на 1 липня становила 29,21%, що на 0,12 п.п. менше, ніж місяцем раніше, і на 0,88 п.п. більше, ніж станом на кінець 2017 року. При цьому загальний обсяг таких активів за червень зріс на 0,04% – до 2,234 трлн грн, з початку року – на 1,6%.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Нагадаємо, опитування Нацбанку показало, що попит бізнесу на кредити зростає, а найбільше його зростання прогнозується банками по кредитах малого і середнього бізнесу, а також на гривневі і короткострокові кредити бізнесу.

Банки також відзначають збільшення частоти схвалення заявок на кредити малого і середнього бізнесу і поступове пом'якшення стандартів кредитування малих і середніх підприємств, розповіли в НБУ.

Разом з тим, на думку директора департаменту фінансової стабільності Нацбанку України Віталія Ваврищука, банки ризикують з прогнозами по кредитах для бізнесу. Він зазначив, що сегмент кредитування малого і середнього бізнесу (МСБ) має величезний потенціал, однак банки надмірно оптимістичні в оцінці обсягу зазначеного ринку. Крім цього, на його думку, кредитування сегменту МСБ не замінить банкам класичного кредитування великих корпоративних позичальників.

На початку липня Moody's поліпшило прогноз розвитку банківської системи України. В агентстві вважають, що кредитоспроможність банків країни поліпшуватиметься протягом наступних 12 – 18 місяців, що обумовлено поліпшенням якості активів і повернення до прибутковості.

Реклама

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада ухвалила новий закон про кредити, завдяки яким банки зможуть висувати більш лояльні вимоги до потенційних позичальників, впевнені в НБУ. Сайт "Сегодня" раніше розібрався, як банки захистять себе від нечесних позичальників завдяки закону про відновлення кредитування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти