В Україні стало менше банкоматів, люди позбавляються від "зайвих" карток

3 серпня 2015, 10:48

Частота безготівкових операцій при цьому зростає

В Україні у другому кварталі 2015 кількість активних платіжних карток зменшилася на 7,7% – до 30,096 млн штук. При цьому, за даними Національного банку, кількість і загальні суми операцій за картками збільшилися порівняно з першим кварталом. Зокрема, 47,051 млн власників карток українських банків мають один або кілька банківських платіжних інструментів, що на 8,4% більше показника у першому кварталі.

Реклама

Загальна кількість пластикових карт, що перебувають в обігу, становить 65,388 млн шт., що на 7% нижче показника за попередній квартал. Крім того, станом на 1 липня в Україні перебуває 34,325 млн банкоматів, що на 4,8% менше показника першого кварталу.

Як зазначає регулятор, українці все ще воліють використовувати пластикові картки для зняття готівки в банкоматі. За другий квартал користувачі зняли з карт 196,919 млрд грн, що на 4,4% більше, ніж у першому кварталі цього року.

Разом з тим кількість операцій в платіжних терміналах майже в два рази перевищує зняття готівки в банкоматах.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Нагадаємо, в 2014 році кількість банкоматів зменшилася на 12%, а кількість платіжних карт скоротилася на 24%. Крім того, в 2014 році швидко росли грошові перекази з картки на картку в інтернеті – за рік їх кількість збільшилася на 42%.

Реклама

НБУ пропонує знизити граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб з 150 тис. до 50 тис. грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти