В Україні процвітає "чорний" ринок валюти

22 жовтня 2014, 10:04

Знаючи місця, можна купити великі обсяги валюти

Ринок валюти йде в тінь. Черги за доларами минулого тижня спостерігалися в банках Києва. Люди всіма правдами і неправдами намагалися купити $ 200, які НБУ дозволив продавати в одні руки. Валюта була не скрізь, що підтвердили дані влаштованого НБУ рейду, пише "Корреспондент".

Реклама

Втім, з рук, "знаючи місця", валюту можна купити без обмежень, правда, за курсом вище схваленого НБУ. Вище настільки, що окремі громадяни, відстоявши чергу за доларами "по 13", тут же здають їх перекупникам за курсом близько 14 грн за $ 1, отримуючи в результаті цієї нехитрої операції до 200 грн "навару" на купівлю-продаж $ 200.

З обміном великих сум специфіка своя. Покупці звертаються до послуг сайтів, де вистачає пропозицій від приватних осіб з продажу валюти, правда, теж не по 13 грн за $ 1, а дорожче. "Наприклад, на одному з сайтів вистачає пропозицій з продажу валюти в обсязі до $ 50-60 тис., правда, і мінімальний курс – 14 грн за $ 1", – говорить Артем Руднєв, аналітик компанії xDirect. За його словами, нерідко за пропозиціями фізосіб на таких "аукціонах" ховаються представники тих же банків, зацікавлені продати наявну у них валюту не через касу за схваленим регулятором курсом, а дорожче, нехай і не цілком легальним шляхом.

Експерти зазначають, що активно зростаючий чорний ринок задовольняє потреби у валюті не тільки фізосіб, а й бізнесу. "Чорний ринок існував і раніше. Він був і при Арбузові, і за Стельмаха. Тільки сьогодні він дуже виріс в обсягах", – говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Але якщо валюту складно купити безпосередньо і легально, це ще не означає, що компанії готові піти з ринку. "Існує безліч шляхів роздобути долари. Все залежить від кількості грошей та наявності зв'язків у бізнесменів", – говорить експерт фінансового ринку, що побажав залишитися неназваним. За його словами, великий бізнес сьогодні всі питання вирішує через високопоставлених чиновників.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

У той же час власники дрібних компаній, зазначає він, відправляються за доларами на той же чорний ринок. Структури, що мають тіньові послуги, допомагають українському бізнесу оформити товар через офшорні компанії, відкрити підставні підприємства-одноденки, щоб перевести на них долари, які потім не потраплять на міжбанк, просто купити валюту. За оцінками бізнесменів, комісія посередникам на чорному ринку може становити 200 тис. грн при покупці $ 100 тис.

Нагадаємо, вчора експерти повідомили, що перед виборами вартість валюти на чорному ринку зросла.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти