В Україні з'явилися жорсткі вимоги до кредитних посередників

12 червня 2017, 09:18

Відповідальність за діяльність "продавців кредитів" несуть банки

Національний банк України (НБУ) вперше встановив вимоги до діяльності кредитних посередників банків в сфері споживчого кредитування.

Реклама

До переліку таких вимог входить:

  • обов'язкова реєстрація в Україні;
  • наявність повної цивільної дієздатності;
  • наявність достатнього рівня знань в сфері споживчого кредитування;
  • наявність бездоганної ділової репутації;
  • відповідність встановленим вимогам протягом усього періоду своєї діяльності. Таку відповідність постійно контролюватиме банк, з яким кредитний посередник уклав договір.

У разі відповідності кредитного посередника всім вимогам він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору та оприлюднення банком цієї інформації на власному сайті.

"Вимоги НБУ сприятимуть тому, що кредитні посередники надаватимуть споживачам банківських послуг повніщу інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нестимуть за це відповідальність перед споживачами. Це сприятиме розвитку і підвищенню прозорості ринку споживчого кредитування в Україні" , – заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства лежить на банку

У разі невідповідності кредитного посередника встановленим НБУ вимогам банк зобов'язаний достроково розірвати з ним посередницький договір; звернутися до НБУ для виключення інформації про кредитного посередника з переліку, а також припинити видачу споживчих кредитів із залученням такого кредитного посередника.

Реклама

Нацбанк також зазначає, що відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства лежить на банку, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Така вимога пояснюється тим, що закон "Про споживче кредитування" не наділяє Національний банк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства в сфері споживчого кредитування.

Водночас НБУ вестиме перелік кредитних посередників банків, що передбачає: автоматичне включення або виключення інформації про кредитного посередника; збирати і враховувати загальні відомості про кредитний посереднику і про посередницьку угоду.

Нацбанк нагадує, що 10 червня набув чинності закон "Про споживче кредитування" № 1734-VIII, яким запроваджуються правові підстави для діяльності кредитних посередників в сфері споживчого кредитування. Закон також наділяє центробанк повноваженнями встановлювати вимоги до кредитних посередників банків і їх діяльності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти