В Україні по-новому визначать "системні" банки

24 червня 2019 11:37

До таких банків висуваються більш жорсткі вимоги, ніж до всіх інших

Поки в Україні відбувається стрес-тестування банків, Національний банк (НБУ) переглянув методологію визначення системно важливих банків. У новій методології враховані рекомендації Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority) і міжнародних практик, зазначає прес-служба НБУ.

Реклама

"Системно важливі банки концентрують значні обсяги капіталу, активів, зобов'язань, як правило, характеризуються значним обсягом і складністю операцій і значно впливають на стабільність всієї фінансової системи. Тому регулятору важливо якомога точніше визначити такі установи, оскільки їх банкрутство або неналежне функціонування може призвести до появи ризиків для фінансової стабільності", - зазначили в Нацбанку.

Перелік системно важливих банків за оновленою методикою, НБУ оприлюднить найближчим часом.

В НБУ запевнили, що оновлена ​​методологія забезпечує "точне відображення значущості системно важливих банків для фінансового ринку", а також включає розширений перелік індикаторів "системних" банків і двоетапний процес визначення таких установ:

  1. Системно важливі банки визначаються за дев'ятьма індикаторами, що характеризують розмір активів банку, напрямки діяльності та ступінь його фінансових взаємозв'язків.

  2. Реклама

    Застосовується один індикатор, що характеризує рівень концентрації вкладів населення, які гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Читайте також: Багато чи мало банків в Україні: скільки їх повинно залишитися

В тренді
Україну зрадили? Що значить угода Байдена і Меркель про "Північний потік – 2"

Підкреслюється, що до "системних" банків застосовуються більш жорсткі норми, які забезпечує додатковий запас міцності таких установ. Для них також встановлюються підвищені вимоги до капіталу: починаючи з 2021 року вони зобов'язані забезпечити формування буфера системної важливості розміром до 2% залежно від ступеня системної важливості таких банків.

Нововизначені "системні" банки матимуть почати виконання посилених вимог за окремими нормативами з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, згідно з попередньою методологією з 2016 року системно важливими банками визначалися ПриватБанк, Укрексімбанк і Ощадбанк.

Реклама

Нагадаємо, з 2014 року Нацбанк почав жорстке очищення ринку від сумнівних банківських установ. У підсумку за 4,5 року "пішло" близько 100 фінансово слабких, непрозорих і "схемних" гравців. Зараз в країні діє менше 80 банків – цього достатньо для надання послуг населенню і компаніям, вважають в НБУ.

При цьому в 2019 році ризики для роботи банків в Україні впали до рекордного рівня.


Раніше новини "Сегодня" також розповідали про те, як президент Володимир Зеленський зустрівся з главами провідних іноземних банків в Україні:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти