В Україні накопичується відкладений попит на долари – експерт

15 червня 2015, 15:36

Стабільність на валютному ринку зберігається за рахунок адміністративний обмежень

Український валютний ринок, незважаючи на зростаючу напругу щодо можливої ескалації військових дій на Донбасі, і складні переговори з реструктуризації зовнішнього боргу, зберігає стабільність. Про це "Сегодня.ua" розповів експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

"Діапазон коливань звужується. При цьому, ключову роль в утриманні ринку відіграє НБУ, який адміністративними методами блокує надлишковий попит на валюту. Разом з тим, сприятливими для ринку факторами стали заяви МВФ щодо продовження співпраці з Україною, навіть у разі застосування мораторію на виплату боргу приватним кредиторам", – відзначає Шевчишин.

За словами експерта, під кінець минулого тижня для готівкового ринку підтримкою стало скасування 1,5% військового збору з доходів громадян при купівлі-продажу валюти. Однак ефект був знівельований зростанням гривневої ліквідності після початку виплат вкладникам ліквідованих великих банків, відзначає фахівець.

"Опублікована НБУ статистика по грошово-кредитному ринку підтвердила звуження гривневої ліквідності, і вказала на відновлення відтоку гривневих депозитів населення. Цей фактор підтверджує збереження проблем у секторі", – говорить Шевчишин.

ПРОГНОЗ. На думку аналітиків, в умовах жорсткого контролю з боку НБУ, міжбанківський валютний ринок може зберегти стабільність і на поточному тижні.

"Адміністративні методи балансують попит і пропозицію, тому можна очікувати коливання курсу в діапазоні 20,9-21,5 грн. При цьому, на рівні нижче 21 грн інтерес до покупок посилюватиметься", – вважає Шевчишин.

Реклама

Негативними факторами для ринку, за його словами, виступає скорочення пропозиції валюти на ринку, зниження ділової активності, невизначеність у переговорах з кредиторами і ситуація на Донбасі, в результаті чого накопичується відкладений попит.

"Якщо ситуація буде погіршуватися з продажем валютної виручки і далі, в тому числі під впливом ескалації бойових дій на Донбасі, курс може перейти в більш високий діапазон – 21,5-22,5 грн", – зазначає Шевчишин.

За його словами, готівковий ринок буде рухатися в орієнтир мінливої кон'юнктури і ситуації з ліквідністю. Курс продажу готівкового долара може перебувати в діапазоні 21-22,5 грн.

"Виплати вкладникам ліквідованих банків, особливо великих, формує навіс ліквідності, який може бути направлений на купівлю валюти. Це фактор може зрушити готівковий курс в верхню межу позначеного діапазону", – додає Шевчишин.

За словами експерта, важливими для ринку на поточному тижні стануть дані по зовнішній торгівлі, промисловому виробництву, роздрібних продажів, будівництва, транспорту і ВВП. Разом з тим, сильний вплив на валютні пари будуть надавати глобальні тенденції, зокрема, засідання Центробанків США і РФ.

Реклама

Нагадаємо, на сьогодні, 15 червня, НБУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США – 21,05 грн;
1 євро – 23,62 грн;
10 російський рублів – 3,85 грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти